27 квітня, 2010

 

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в м.Бонн (ФРН) взяв участь у робочому засіданні у форматі Веймарський трикутник плюс Україна

 

27.04.2010, Департамент інформаційної політики МЗС України

 

27 квітня ц.р. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко в м.Бонн (ФРН) взяв участь у робочому засіданні у форматі Веймарський трикутник (Німеччина, Франція, Польща) плюс Україна.

Новий формат співпраці в рамках неформального форуму, який в 90-і на початку 2000-х років став важливим фактором забезпечення успішної європейської інтеграції Польщі, повинен сприяти наближенню України до ЄС. У рамках засідання були обговорені всі актуальні напрями співпраці між Україною та Європейським Союзом: від реалізації програми „Східне партнерство” до конкретних строків запуску безвізового діалогу та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

У своєму виступі Міністр підкреслив, що сьогодні в Україні сформована консолідована влада, яка готова брати на себе серйозні зобов’язання на міжнародній арені та бути послідовним і прогнозованим партнером для ЄС. Міністри закордонних справ країн Веймарського трикутника, в свою чергу, відзначили, що зараз європейці бачать чітку відповідність тим, що декларує українська влада та тим, що вона робить на практиці, чого бракувало в попередні роки.

Окремо Костянтин Грищенко роз’яснив своїм європейським колегам підходи Києва до співпраці з Російською Федерацією в контексті угод, підписаних в Харкові президентами України та Росії 21 квітня ц.р. Міністри закордонних справ ФРН, Франції та Польщі, в свою чергу, заявили про підтримку їх країнами зусиль України із нормалізації відносин з Росією, перетворення їх на фактор стабільності в регіоні.

В цілому започаткування формату співпраці Веймарський трикутник плюс Україна не лише допомагає реалізації європейських прагнень Києва, але й засвідчує визнання провідними державами ЄС статусу України як активного суб’єкта міжнародних відносин на континенті, що істотним чином впливає на їх зміст та характер.