29 квітня, 2010

 

Діалог із Росією будуватиметься на засадах рівності, добросусідства і здорового прагматизму - В.Янукович

 

29.04.2010, Прес-служба Президента України

 

Президент Віктор Янукович звернувся до українського народу щодо підписання Закону „Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”.

В.Янукович у своєму зверненні, розміщеному на офіційному сайті Глави держави, відзначив, що громадяни мусять відчувати особливу відповідальність за долю країни. „Я знаю, що мої виборці підтримують кроки, зроблені мною протягом перших 50 днів перебування на посаді Президента. Виконуючи свої обіцянки, я зробив усе, щоб влада стала монолітною”, - наголосив він.

Президент підкреслив, що вперше за багато років припинилося протистояння між Главою держави і Прем'єр-міністром. У парламенті сформовано міцну коаліцію. Прийнято бюджет.

„У зовнішній політиці мною підтверджено курс на європейську інтеграцію. Переговори, проведені у Брюсселі, засвідчили, що Європейський Союз позитивно сприйняв нашу рішучість створити з ним зону вільної торгівлі і забезпечити громадянам України безвізовий режим”, - сказав Президент.

За його словами, об’єднана Європа сприймає нашу внутрішню політику як курс на боротьбу з бідністю, корупцією, високі стандарти в усіх сферах життя українського суспільства.

„Після Брюсселя я вирушив у Москву, щоб вирішити головну проблему, залишену нам попередниками - нормалізувати відносини з Російською Федерацією і змінити кабальні газові контракти, які привели державу на межу соціально-економічного колапсу”, - сказав В.Янукович. Він наголосив, що після п'яти років творення з Росії образу ворога відновити довіру російського керівництва до України було непросто.

„Але мені вдалося зробити це, і сьогодні я готовий доповісти своїм виборцям - віднині діалог з нашим великим сусідом будуватиметься на засадах рівності, добросусідства і здорового прагматизму, а не конфронтації і антиросійської риторики”, - додав він.

Президент укотре наголосив, що домовленості, досягнуті з Москвою, є взаємовигідними. Документи, підписані у Харкові, забезпечать нам суттєве зниження ціни на газ. „Це означає підвищення соціальної захищеності кожного українця, початок виведення нашої економіки з глибокої кризи. Це означає також гарантії посилення енергетичної безпеки усього європейського континенту”, - пояснив він.

За словами В.Януковича, весь цивілізований світ схвально сприйняв результати переговорів президентів України і Росії, незадоволеною залишилася тільки наша опозиція.

На думку Президента, опозиційні сили намагаються знову розпустити парламент, бо розуміють: стабільність, міцна вертикаль влади, порядок і нормалізація відносин з РФ - це політичний кінець опозиції.

При цьому Глава держави наголосив, що Україні потрібна стабільність і розвиток, можливість нормально працювати, проводити реформи, дружити з сусідами. „І ми досягнемо цього, так само як змогли дати належний опір противникам змін на краще. Невдовзі ви переконаєтесь, що ми ідемо в правильному напрямку. Я несу за це особисту відповідальність. Обіцяю вам - Україна буде сильною і процвітаючою”, - запевнив Президент.