Щодо українсько-швейцарських переговорів

 з візово-міграційної проблематики

 

2 грудня ц.р. у Києві відбулися українсько-швейцарські переговори з візово-міграційної проблематики. Українську сторону на переговорах очолив в.о.директора Департаменту консульської служби МЗС України С.Камишев, швейцарську – начальник департаменту міжнародних договорів Федерального офісу з питань міграції Швейцарської Конфедерації Л.Перріар.

 

Під час переговорів сторони постатейно узгодили текст проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про спрощення оформлення віз. За наполяганням української сторони погоджений зі швейцарською стороною проект Угоди поширюватиметься на більш широке коло українських громадян, які могли б користуватися візовими перевагами, у порівнянні з чинною угодою між Україною та ЄС. Зокрема, такі привілеї додатково можуть отримати представники неурядових організацій та релігійних громад.

 

Також у проекті Угоди буде зафіксовано обов’язок швейцарських консульських установ надавати заявникам анкету для оформлення візи українською мовою, а у випадку відмови в оформленні візи – письмове обґрунтування причин такої відмови.usa-visa.info

 

Домовлено, що зазначену Угоду буде підготовлено до підписання на початку 2010 року.