Щодо українсько-румунських 
цільових експертних переговорів з узгодження проекту Угоди 
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії 
про місцевий прикордонний рух
 

На виконання положень Указу Президента України від 19 грудня 2007 року №1236/2007 „Про заходи щодо активізації євроінтеграційного прикордонного співробітництва” 12 лютого 2009 року в Бухаресті відбувся другий раунд українсько-румунських переговорів з узгодження тексту проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про місцевий прикордонний рух.

Українську делегацію очолив Директор Департаменту консульської служби МЗС С.Погорельцев, румунську – Гендиректор Генеральної дирекції консульських справ МЗС Румунії М.Боторог. У роботі української делегації взяли участь Посол України в Румунії М.Кулик, представники МВС та Укргеодезкартографії. До складу румунської делегації увійшли представники МЗС, Міністерства внутрішніх справ та прикордонного відомства, а також Національної служби кадастру Румунії.

У ході переговорів було опрацьовано переважну більшість положень проекту зазначеної Угоди.

За домовленістю між переговорними сторонами остаточне узгодження проекту Угоди відбудеться дипломатичними каналами з метою забезпечення підписання документа вже ближчим часом.

Як очікується, у результаті укладення зазначеної Угоди правом на спрощений (безвізовий) перетин українсько-румунського кордону зможуть скористатися близько 1,5 мільйони громадян України – жителів Закарпатської, Івано-Франківської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей.