Щодо українсько-білоруських консультацій

з міграційно-реадмісійної проблематики

 

9 лютого ц.р. у Києві відбулися українсько-білоруські консультації з міграційно-реадмісійної проблематики на рівні керівників консульських служб МЗС обох країн. 

Українську делегацію на переговорах очолював Директор Департаменту консульської служби МЗС України С.О.Погорельцев, білоруську – Начальник Головного консульського управління МЗС Республіки Білорусь А.В.Гіро.

Основну увагу сторонами було приділено питанням співробітництва у міграційно-реадмісійній сфері, зокрема, розширенню договірно-правової бази двосторонніх відносин.

          Під час консультацій було остаточно узгоджено текст проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян. Відповідно до опрацьованого проекту Угоди передбачається, що існуючий до цього часу триденний термін перебування громадян України на території РБ без необхідності реєстрації буде збільшено до 30-ти днів.

          Сторони домовилися вжити заходів щодо якнайшвидшого завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для підписання цієї Угоди.

          У контексті продовження двостороннього діалогу у реадмісійній сфері, сторони погодились з необхідністю укладення міжурядової Угоди про реадмісію та Виконавчого протоколу до неї, а також обмінялися необхідними матеріалами щодо основних параметрів та змісту згаданих двосторонніх документів.

          За домовленістю сторін постатейне предметне обговорення проектів зазначених двосторонніх документів представниками компетентних органів України та Білорусі відбудеться вже у першому півріччі 2009 року.