Про підписання Угоди між Україною та Іспанією щодо врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків

12 травня ц.р. Т.в.о. Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій та Міністр праці та іміграції Іспанії Селестіно Корбачо підписали Угоду між Україною та Іспанією щодо врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків. Підписання документа відбулося в Міністерстві праці та іміграції Іспанії.

У ході зустрічі, що відбулася перед підписанням Угоди, В.Хандогій і С.Корбачо обговорили питання, які стосуються українських трудових мігрантів в Іспанії. Сторони відзначили, що укладення зазначеної Угоди є важливим кроком у напрямі забезпечення ефективного співробітництва щодо взаємного працевлаштування громадян України та Іспанії, гарантування їх правового і соціального захисту, забезпечення більшої контрольованості міграційних процесів, запобігання нелегальній міграції.

Угодою закладено механізм працевлаштування для громадян обох країн на основі трудового контракту відповідно до потреб ринку праці кожної зі сторін. Зокрема, визначаються умови отримання пропозицій із працевлаштування, порядок добору та підготовки працівників, правила оформлення відповідних віз тощо. Положеннями Угоди визначаються умови праці та соціальні права працівників, зокрема, застосування законодавства приймаючої держави у сфері соціального забезпечення, гарантується недопущення жодної форми дискримінації, передбачається право на возз’єднання сім’ї. Угода також регламентує умови повернення працівників після завершення терміну дії трудового контракту.

Угода набуває чинності після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур.

Укладення українсько-іспанської угоди про врегулювання та впорядкування трудових міграційних потоків стало свідченням налаштованості України на ефективну співпрацю в питанні запобігання нелегальній міграції шляхом створення правового механізму працевлаштування українських громадян в Іспанії. У цьому зв’язку підписання Угоди вбачається також важливим кроком у контексті зусиль нашої країни щодо подальшої лібералізації візового режиму з ЄС.

На сьогодні Іспанія посідає одне з чільних місць серед країн Західної Європи, в яких проживає потужна українська громада четвертої хвилі міграції.

 

          Довідково: За даними МВС Іспанії, станом на 1 січня 2009 року в Іспанії перебуває 75,8 тисячі українців, зареєстрованих за місцем проживання. При цьому, 67,2 тисячі осіб мають дозволи на роботу або проживання в Іспанії, тобто перебувають у країні легально.

 

*  *  *  *

 

Метою підписання Угоди є створення правових гарантій ефективної реалізації прав та інтересів громадян України під час їх працевлаштування в Іспанії.

Положеннями зазначеної Угоди, зокрема, визначаються категорії працівників, які матимуть право на працевлаштування на території держав договірних сторін, встановлюється порядок відбору та найму працівників, отримання ними необхідних візових документів та дозволів на проживання і працевлаштування, а також закріплюються умови праці та соціальні гарантії працівників, порядок повернення працівників у державу походження тощо. visaforeign.com

Крім того, Угодою визначено порядок двостороннього співробітництва і взаємодії компетентних та уповноважених органів України й Іспанії в питаннях працевлаштування і регулювання трудових міграційних процесів.

Ближчим часом сторони розпочнуть виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для забезпечення набрання чинності зазначеною Угодою.

          Укладення зазначеної Угоди є суттєвим позитивним результатом спільної роботи Міністерства закордонних справ і Міністерства праці та соціальної політики України щодо розширення й актуалізації міжнародної договірно-правової бази у сфері працевлаштування та соціального захисту з країнами, на території яких перебуває значна кількість наших співвітчизників.