Щодо набуття чинності Угодою (шляхом обміну нотами)

між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки

про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про взаємні поїздки громадян від 24 липня 1997 року

 

16 січня 2009 року набула чинності Угода (шляхом обміну нотами) між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Латвійської Республіки про взаємні поїздки громадян від 24 липня 1997 року.

Договірними положеннями документа передбачено низку змін до існуючого режиму поїздок громадян, а саме:

1) встановлення безвізового режиму поїздок громадян, які користуються дипломатичними та службовими паспортами, на строк не більше дев’яноста днів протягом ста вісімдесяти днів;

2) безоплатне оформлення довготермінових віз.

Норми Шенгену передбачають, що довготермінова віза категорії ”D” видається для здійснення поїздки на строк більше трьох місяців, коли іноземець може знаходитись на території держави–учасниці Шенгенської угоди, яка видала візу, протягом усього вказаного терміну.

Відповідно до чинного законодавства Латвії, довготермінова віза видається іноземцю, якому необхідно перебувати в Латвії більше 90 днів протягом півроку починаючи з першого дня в’їзду. Як правило, така віза видається для в’їзду з метою оформлення дозволу на проживання в Латвійській Республіці.

У цьому зв’язку громадяни України, які отримали дозвіл на проживання в Латвійській Республіці, з 16 січня 2009 року можуть оформлювати довготермінові візи в Латвію безкоштовно (раніше консульський збір за таку візу складав 60 євро).