Щодо набрання чинності Угодами між Україною та Данією

про реадмісію осіб та про спрощення оформлення віз

 

1 березня 2009 року набирають чинності Угоди між Україною та Королівством Данія про реадмісію осіб та про спрощення оформлення віз, підписані у Копенгагені 16 березня 2007 року.

Реалізація Угоди про реадмісію осіб дозволить визначити процедури приймання та передачі осіб, які перебувають на територіях Договірних Сторін нелегально. Угодою визначаються, на основі взаємності, швидкі й ефективні процедури ідентифікації та безпечного й організованого повернення осіб, які не виконують умов, передбачених для в'їзду та перебування на території України або Королівства Данія, а також процедури транзитного перевезення таких осіб до країн їхнього походження.

Угодою передбачається дворічне відтермінування приймання-передачі громадян третіх держав та осіб без громадянства.

Угодою про спрощення оформлення віз передбачено суттєві візові преференції для громадян України.

5-річні багаторазові візи отримуватимуть дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в Королівстві Данія, бізнесмени, журналісти, офіційні особи центральних та місцевих органів влади, постійні члени офіційних делегацій.

Однорічні багаторазові візи видаватимуться діячам науки, культури, спортсменам, професійним перевізникам, членам екіпажів поїздів, учасникам програм обміну між спорідненими містами. У разі використання протягом останніх двох років однорічних багаторазових віз, зазначені категорії громадян матимуть право на отримання багаторазових віз терміном дії від 2 до 5 років.

Безкоштовні візи отримуватимуть  дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, учні, студенти, громадяни, які подорожують з гуманітарною метою, інваліди та супроводжуючі особи, спортсмени та супроводжуючі особи, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів поїздів, пенсіонери, діти віком до 18 років та залежні особи віком до 21 року, члени офіційних делегацій, представники центральних та місцевих органів влади, учасники програм обміну між спорідненими містами.

Зафіксовано консульський збір для інших категорій громадян України на рівні 35 євро.

Встановлено терміни розгляду заяв на видачу віз до 10 днів у звичайних випадках, коли не потрібна додаткова перевірка візового клопотання, та 2 днів у термінових випадках.

Окрім того, Угодою зафіксовано чіткий та вичерпний перелік документів, що подаватимуть громадяни України для оформлення віз у залежності від конкретної мети поїздки.

Укладення Угод між Україною та Королівством Данія про реадмісію осіб та спрощення оформлення віз є ще одним кроком на шляху розвитку співробітництва між Україною та ЄС у міграційно-візовій сфері.