Щодо українсько-російських консультацій з консульсько-правових питань

 

24 вересня 2009 року в Києві відбулися українсько-російські консультації з консульсько-правових питань на рівні директорів департаментів консульських служб міністерств закордонних справ України та Російської Федерації.

Українську делегацію на переговорах очолював В.о. Директора Департаменту консульської служби МЗС України В.М.Коваленко, російську – Директор Консульського департаменту МЗС Російської Федерації А.Г.Карлов. З боку української сторони в переговорах брали участь представники Департаменту консульської служби та Першого територіального департаменту МЗС України, Міністерства юстиції України, Міністерства праці і соціальної політики України, а також Служби безпеки України. З російської сторони на консультаціях були присутні представники Консульського департаменту МЗС РФ, Федеральної міграційної служби, Посольства РФ в Україні, а також генеральні консули РФ у Львові, Одесі, Сімферополі та Харкові.

В ході переговорів, які пройшли в діловій і конструктивній атмосфері, було відзначено обопільне прагнення сторін до подальшого предметного діалогу, направленого на врегулювання всього комплексу питань у консульській сфері з метою забезпечення прав та законних інтересів громадян обох держав у відповідності до принципів взаємовигідного співробітництва, що лежать в основі відносин між Україною і Російською Федерацією.

Основну увагу сторонами було приділено:

1) питанням захисту прав та інтересів громадян України і Росії на територіях сторін у рамках виконання положень Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією від 15.01.1993 р. і Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 р.;

2) виконанню положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16.01.1997 р. і Протоколу про внесення змін до Угоди від 30.10.2004 р.;

3) питанням громадянства;

4) питанням договірно-правового врегулювання працевлаштування, пенсійного забезпечення та соціального захисту громадян України та РФ на територіях сторін.

За результатами проведення консультацій був підписаний відповідний Протокол.