Спільне українсько-російське повідомлення для ЗМІ про восьме засідання Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації і його перебування на території України Українсько-Російської міждержавної комісії

 

28.04.2010, Департамент інформаційної політики МЗС України

 

28 квітня ц.р. у Москві відбулося восьме засідання Підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації і його перебування на території України Українсько-Російської міждержавної комісії.

Делегації очолили перший заступник Міністра закордонних справ України В.Д.Хандогій і статс-секретар, заступник Міністра закордонних справ Російської Федерації Г.Б.Карасін.

У ході зацікавленого обговорення сторони розглянули увесь комплекс питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації на основі базових угод, що регулюють перебування флоту на території України.

Було відзначено, що триваючий у цьому контексті переговорний процес поступово звільняється від непотрібної політизації, входить у ділове, конструктивне русло.

У військово-політичній сфері Сторони погодили текст Міжурядового договору про взаємодію при проведенні інспекційних заходів у місцях дислокації військових формувань російського флоту по багатосторонніх міжнародних документах у сфері роззброєння. Продовжується робота над проектами двосторонніх угод про дії сторін у кризових ситуаціях; про взаємодію з попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків в місцях дислокації Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Сторони констатували значне просування у відпрацюванні документа з питань узгодження порядку пересувань російських військових формувань територією України поза місцями їхньої дислокації.

При розгляді питань навігаційно-гідрографічного забезпечення (НГЗ) безпеки мореплавства у Чорному і Азовському морях було прийнято до уваги пропозицію Української сторони про встановлення на об'єктах НГЗ українських автоматичних ідентифікаційних систем (АІС) як основи для спільного використання таких об'єктів і підготовки відповідної двосторонньої угоди.

Сторони підтвердили доцільність застосування погодженого механізму поетапного оформлення результатів інвентаризації земельних ділянок та інших об'єктів нерухомості, що знаходяться у користуванні Чорноморського флоту Російської Федерації.

Розглянувши питання юрисдикції, Сторони намітили підходи до їхнього врегулювання.

Знову відзначено позитивну динаміку в імплементації угод із забезпечення екологічної безпеки в місцях дислокації підрозділів флоту.

Сторони підтвердили обопільну зацікавленість у продовженні участі Російської Федерації в розвитку соціально-економічної сфери населених пунктів-місць дислокації російського Чорноморського флоту.

Засідання Підкомісії пройшло в дружній, відвертій атмосфері, що відповідає встановленню нового вектора у двосторонніх українсько-російських відносинах, готовності сторін до конструктивного вирішення практичних питань.

Чергове дев'яте засідання Підкомісії вирішено провести в Києві у четвертому кварталі 2010 року.