28 квітня, 2010

 

"Веймарська трійка" позитивно оцінює українсько-російські домовленості щодо ЧФ - К.Грищенко

 

КИЇВ, 28 квітня. (УКРІНФОРМ). Країни "Веймарської трійки" (Німеччина, Франція та Польща) позитивно оцінюють домовленості, досягнуті між Україною та Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. Про це заявив журналістам на брифінгу в Кабміні міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, розповідаючи про вчорашнє засідання міністрів закордонних справ "Веймарської трійки", у якому вперше взяла участь Україна.

"Я розповів про логіку підписання Україною угоди, роз'яснив також економічну складову, пов'язану зі зниженням цін на газ. Всі наші дії були сприйняті в даному плані позитивно", - зазначив керівник МЗС України.

За його словами, країни "Веймарської трійки" розцінюють ці домовленості як рішення, яке Україна приймала сама та яке "не впливає на європейські перспективи України". Крім того, на думку представників цих країн, таке рішення дасть змогу стабілізувати ситуацію в українській економіці та у двосторонніх відносинах України та Росії.

Костянтин Грищенко додав, що така ж оцінка отримана від Сполучених Штатів Америки, інших провідних країн світу. "Це рішення сприймається як фактор, що знімає напруження у відносинах України і Російської Федерації", - сказав він.

Як зазначив Костянтин Грищенко, важливим позитивом для представників цих країн є також те, що Україна вперше продемонструвала: Президент, уряд та правляча коаліція можуть працювати спільно. Раніше представники європейських країн отримували прямо протилежні сигнали, сказав міністр. "Наші колеги мають знати: коли вони домовляються з кимось із представників влади України, вони домовляються з усією владою", - підкреслив він.

Крім того, Костянтин Грищенко повідомив, що українська сторона під час засідання задекларувала: і надалі відносини України з іншими країнами виходитимуть з принципового підходу, що європейська інтеграція є для України основним завданням.