29 квітня, 2010

 

Віктор Янукович: Відносини України з Білоруссю завжди будуть добросусідськими

 

29.04.2010, Прес-служба Президента України

 

Віктор Янукович наголошує, що відносини України з Білоруссю завжди будуть добросусідськими.

„Наша політика буде добросусідською, ми завжди проводитимемо прозору політику”, – зазначив Глава Української держави на початку зустрічі з Президентом Білорусі сьогодні у Мінську.

Звертаючись до Олександра Лукашенка, Віктор Янукович відзначив, що між Україною та Білоруссю завжди були, є і будуть питання, що вимагають врегулювання як з точки зору економічних відносин, так і з точки зору справ інших країн. „Ми завжди знали, як об’єднатися, щоб захищати національні інтереси”, – зауважив Віктор Янукович.

Серед спільних проблем Глава держави відзначив проблему ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Зокрема, він розповів про свій нещодавній візит на АЕС, відзначивши, що не все так добре у виконанні програми ліквідації наслідків.

„Є велика кількість невирішених питань, недостатнє фінансування”, – сказав В. Янукович. Глава держави повідомив про свою ініціативу проведення у 2011 році саміту, приуроченого 25-й річниці аварії на ЧАЕС, і запросив Білорусь до участі у ньому.

„Це – актуальні питання, і ми маємо спільно ініціювати їх розгляд, спільно відстоювати і вирішувати”, – сказав Віктор Янукович.

Під час розмови В.Янукович також звернув увагу на питання, що стосується українсько-білоруського кордону. Зокрема, Віктор Янукович подякував Олександрові Лукашенку за ратифікацію в парламенті рішення щодо його демаркації.

„Питання прикордонної міжрегіональної співпраці треба обговорювати. Наше міжрегіональне співробітництво дасть поштовх до підйому прикордонної торгівлі. Це також дасть змогу привабити інвестиції”, – зауважив Президент України.

Особливу увагу В.Янукович приділив і питанню щодо роботи Білорусі у напрямку наближення білоруського законодавства до європейського, та крокам, які здійснює Білорусь для вступу до Ради Європи. „Я знаю, що ви робите послідовні кроки для вступу до Ради Європи. Україна у цьому питанні більше просунулася вперед, тож вважаю, що наш досвід буде цікавий для Білорусі”, – сказав Віктор Янукович.

Глава Української держави окремо відзначив, що треба взяти до уваги той факт, що Україна наступного року головуватиме у Раді Європи, і „у зв’язку з цим відкриваються нові можливості”.

Президент також підкреслив, що в Україні вже здійснюється адаптація національного законодавства до європейського.

За словами Віктора Януковича, цікавим і необхідним питанням для обох держав, безумовно, є відкриття європейських ринків.

У свою чергу, звертаючись до Віктора Януковича, Президент Білорусі Олександр Лукашенко відзначив, що радий вітати Президента України на його історичній батьківщині. Він зауважив, що ще під час його візиту до Києва було домовлено про зустріч для затвердження порядку денного двосторонніх відносин України та Білорусі.

„Розробка дорожньої карти у відносинах України і Білорусі – це питання, що стосується інтересів наших держав і наших народів”, – сказав О.Лукашенко. Він зауважив, що відносини треба побудувати так, щоб люди в обох країнах жили гідно.

„Щоб ми як європейські держави не відрізнялися від тих країн Європи, з якими межуємо”, – сказав Президент Білорусі.

Торкаючись питання демаркації українсько-білоруського кордону, О. Лукашенко зазначив: «Ми ратифікували питання кордону, тож, на мою думку, мають пройти гідні заходи з цього приводу, які покажуть справжні наміри України й Білорусі». За словами Президента Білорусі, він сподівається на наступну зустріч з Президентом України вже найближчим часом. У тому числі – і на кордоні наших держав.