Прес-реліз

з нагоди 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

 

Сьогодні Україна разом з усіма учасниками антигітлерівської коаліції відзначає знаменну дату у своїй історії - День перемоги та тріумфу справедливості. Ми святкуємо Перемогу у Великій Вітчизняній війні. Водночас, в цей день разом з усім світом сумуємо за мільйонами життів, які були втрачені в боях, на окупованих територіях, в концтаборах, а також знищені внаслідок нелюдської політики Гітлера. Ми віддаємо шану жертвам війни, усім, хто боровся за звільнення Вітчизни, Європейського континенту та усього світу від нацистської тиранії.

Україна заплатила надвисоку ціну за перемогу, втративши понад 10 мільйонів своїх найкращих синів та дочок. Сім мільйонів з них загинули на передовій, воюючи у підпіллі та у складі рухів опору. Більше двох мільйонів українців були перетворені на рабів у нацистських концентраційних таборах. Сотні тисяч зникли у в’язницях. Загальна чисельність населення України скоротилася на 25 відсотків.

Наша Держава зазнала жорстокого спустошення, було спалено та зруйновано сотні і тисячі міст та сіл.

Український народ був серед тих, хто не лише зазнав великих втрат під час війни, а й віддав багато сил, щоб врятувати світ від нацизму. У лавах Червоної Армії воювало понад 7 мільйонів українців, понад двом тисячам з них за роки війни було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 29 – стали двічі Героями.

Ми пам’ятаємо всіх, хто став на шляху нацизму. Ми пишаємося рішучістю та єднанням тих, хто протистояв злу і насильству.

Сьогодні залишилося менше третини тих, хто брав участь у цій війні. Ми ніколи не забудемо їхній подвиг. Нашим святим обов’язком є зробити все для того, щоб українські ветерани, які вибороли свободу та незалежність нашої Вітчизни, відчували турботу та підтримку Української Держави.

Відзначаючи 65-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, ми сповнені рішучості в недопущенні таких трагедій. Ми винесемо мудрість з уроків минулого задля мирного майбутнього прийдешніх поколінь.