Щодо засідання Спільного візового комітету Україна-ЄС

 

6 травня 2009 року в Києві відбулося засідання Спільного візового комітету Україна-ЄС. Його метою було обговорення поточного стану та шляхів покращення стороною ЄС імплементації Угоди про спрощення оформлення віз між Україною та ЄС. Делегацію України на переговорах очолив заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.

Сторони констатували позитивні зрушення у реалізації положень Угоди про спрощення оформлення віз. Зокрема, було відзначено значне зростання кількості виданих шенгенських віз у 2008 році в порівнянні з 2007 роком. Крім цього, кількість відмов у видачі віз зменшилась з 12-14% до 5-6% від кількості візових клопотань, зростає частка оформлених багаторазових та безкоштовних віз.

Водночас, українська сторона представила свої зауваження щодо низки системних порушень державами-членами Євросоюзу зазначеної Угоди та звернулася з вимогою до ЄС вжити дієвих та невідкладних заходів з метою їхнього усунення.

Були розглянуті пропозиції української сторони щодо внесення змін та доповнень до Угоди про спрощення оформлення віз, спрямованих на розширення категорій українських громадян, які могли б користуватися візовими перевагами.

Окрему увагу було приділено усуненню візових обмежень з боку ЄС для українських міжнародних автоперевізників.