Щодо засідання Спільного комітету експертів

з реалізації Угоди між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз

 

 

29 квітня 2010 року у м.Київ відбулося п’яте засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

 

Роботу СВК з української сторони очолив Заступник Міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв, з боку ЄС – начальник відділу міграції і віз Директорату „С” Генерального Директорату „Юстиція, Свобода та Безпека” Європейської Комісії Ян де Кестер. У переговорах також взяли участь представники МЗС та інших причетних центральних органів виконавчої влади України, експерти Європейської Комісії, посадові особи дипломатичних установ держав-членів ЄС в Україні.

 

Сторони відзначили досягнення певних позитивних результатів з імплементації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

 

Водночас, у ході засідання українська делегація внесла обґрунтовані пропозиції щодо додаткових заходів, які має здійснити сторона ЄС для того, щоб громадяни України змогли повною мірою скористатися перевагами Угоди.

 

Зокрема, Україна закликала держави-члени ЄС неухильно забезпечувати прямий доступ наших громадян до консульських установ з метою отримання візи, виключити випадки необґрунтованих відмов у видачі віз, суттєво збільшити відсоток багаторазових віз, що видаються нашим громадянам, провести роботу з персоналом консульств з метою уникнення випадків зухвалого та принизливого ставлення до українських громадян.

 

Сторони домовилися продовжити діалог з питання внесення змін та доповнень до Угоди про спрощення оформлення віз.