Consular Information

9 листопада 2012 року

Україна впровадить фітосанітарні стандарти Євросоюзу
Україні потрібно впровадити фітосанітарні стандарти Євросоюзу для вільного продажу сільгосппродукції у Європі. Цьому сприятиме проект ТВІНІНГ, який має наблизити українське законодавство до згаданих стандартів. Практичний семінар на цю тему провели у Полтавській державній аграрній академії. У ньому взяли участь фахівці фітосанітарних служб не лише зі всієї України, а й Німеччини.
Україна експортує сільгосппродукцію у шістдесят сім країн світу. Тому невиконання фітосанітарних норм може відчутно вдарити по рейтингу країни. Поки що карантинних претензій до вітчизняних виробників не було – говорять представники Німеччини. Але карантинні заходи Євросоюзу потрібно впроваджувати в Україні для того, щоб і продавці, і покупці були спокійні за якість продукції.
На першому етапі програми в Україні потрібно впровадити так звану директиву 2000/29. У ній перераховані більше п'ятдесяти категорій карантинних організмів та захворювань, з якими сільгосппродукцію не приймуть у жодній країні Євросоюзу. Контролювати виконання, за директивою, повинні місцеві органи дежветфітослужби.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245778100

8 листопада 2012 року

Заява Прем'єр-міністра України М. Я. Азарова
Уряд серйозно стурбований ситуацією, яка склалася із підрахунком голосів на виборах до Верховної Ради України у деяких одномандатних виборчих округах.
Як Прем’єр-міністр України я неодноразово висловлювався з цього приводу.
Разом з тим розвиток подій спонукає нас офіційно закликати політичні партії та кандидатів у депутати, які втягнені у конфлікти щодо підрахунку голосів, припинити ці конфлікти та почати діалог між собою.
Уряд готовий сприяти налагодженню та проведенню такого діалогу.
Просив би Центральну виборчу комісію забезпечити завершення підрахунку голосів у передбачені законодавством строки та вжити для цього всіх необхідних заходів.
Як відомо, Президент України доручив Генеральному прокурору проаналізувати факти порушення законодавства під час виборів у одномандатних виборчих округах. Для забезпечення об’єктивності розслідування Президент прийняв рішення звільнити з посади заступника голови обласної державної адміністрації – як одного з кандидатів у депутати.
Верховна Рада України утворила тимчасову слідчу комісію для з’ясування стану додержання виборчого законодавства в окремих одномандатних виборчих округах.
Уряд готовий усіляко сприяти всім цим зусиллям.
У свою чергу доручаю правоохоронним органам розібратися зі всіма фактами порушень, які мали місце, дати їм правову оцінку та вжити необхідних заходів правового реагування.
Безумовно, за підсумками виборів ми врахуємо всі зауваження міжнародних спостерігачів, щоб зробити виборче законодавство більш досконалим і таким, що повністю відповідає європейським нормам та вимогам.
Вважаю, що необхідно повернутися до розробки Виборчого кодексу, який дасть змогу ефективно удосконалити виборче законодавство.
З цією метою я доручаю Міністерству юстиції після офіційного оголошення результатів виборів ініціювати проведення круглого столу із залученням політичних партій, громадських організацій, експертів для аналізу недоліків, виявлених під час проведення виборчої кампанії 2012 року, та внесення пропозицій щодо вдосконалення виборчого законодавства.
Насамкінець, хотів би закликати всі політичні сили, яким не байдужа доля нашої країни, почати переговорний процес з метою створення широкої коаліції на основі європейських цінностей – для консолідації всіх здорових сил суспільства з метою подальшого розвитку України та реалізації політики європейської інтеграції.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245777691&cat_id=244274130

Уряд подбав про захист рідкісних видів тварин і рослин
7 листопада 2012 року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про стягування компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». Цей документ на засіданні Уряду представив Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.
Проект акта було розроблено на заміну постанови Кабінету Міністрів від 01.06.1993 № 399 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.1999 № 398), якою затверджені чинні розміри компенсації за незаконне добування, знищення чи пошкодження об’єктів Червоної книги України.
Метою постанови є встановлення розмірів компенсації за незаконне добування тварин і рослин, види яких додатково занесені до третього видання Червоної книги у 2009 році (445 видів). Діючі розміри компенсації були значно меншими за ті, що встановлені, зокрема для мисливських тварин. Така ситуація робить об’єкти Червоної книги менш захищеними за загальнопоширених представників флори і фауни. Востаннє розміри компенсації були перераховані у 1993 році. У прийнятому акті, відповідно до експертних висновків наукових установ та з урахуванням інфляційних процесів, розміри компенсації збільшені в середньому по видах тварин і рослин у 10 разів. Натомість для найбільш уразливих та комерційно значущих видів розміри компенсації збільшені в 40 та більше разів. Насамперед це стосується дельфінів, зубра, хижих птахів та осетрових риб.
Враховуючи те, що існує нагальна необхідність посилення охорони рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин шляхом суттєвого підвищення матеріальної відповідальності за їх незаконне добування або знищення, та зважаючи на те, що порушене питання перебуває на постійному контролі громадських природоохоронних організацій, а незаконне використання рідкісних тварин і рослин завдає значної шкоди бюджету, Уряд 7 листопада і прийняв відповідну постанову.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245774230&cat_id=244276429

Найвищу ГЕС з харківськими турбінами запустили в Мексиці
Найвищу в світі гідроелектростанцію, виробництво електроенергії на якій забезпечать дві турбіни виробництва харківського підприємства "Турбоатом", запущено в Мексиці.
Про це УКРІНФОРМу в четвер повідомили з прес-служби МЗС.
"6 листопада 2012 року у мексиканському штаті Наяріт відбулося урочисте введення в експлуатацію гідроелектростанції "Ла Йєска", що розташована на річці Ріо Гранде де Сантьяго. Виробництво електроенергії на цій гідроелектростанції забезпечать дві турбіни виробництва харківського підприємства "Турбоатом", загальною потужністю 750 мегават", - йдеться у повідомленні посольства України в Мексиці.
Гідроелектростанція такого типу є однією з найвищих у світі, із насипною греблею 208,5 м, яка вироблятиме 3,48% електроенергії в країні, наголошують у прес-службі МЗС.
На церемонії відкриття були присутні президент Мексики Феліпе Кальдерон, представники мексиканського уряду, а також посол України в Мексиці Руслан Спірін.
Комплекс робіт з монтажу на ГЕС гідросилового та гідромеханічного обладнання виконало ВАТ "Дніпро-Спецгідроенергомонтаж". Протягом п'яти років на будівництві ГЕС постійно працювали понад 10 тис. робітників. Під час зведення ГЕС було побудовано два обхідні тунелі, висота яких еквівалентна п'ятиповерховому будинку, а їхня довжина дорівнює 700 та 750 м відповідно. Під час будівництва було перевезено 12,2 млн м кубічних гірських порід, піску та гравію.
Нагадаємо, що контракт на виробництво обладнання для станції ТОВ "Турбоатом" підписав у березні 2008 р. на виготовлення двох гідротурбін одиничною потужністю 380 МВт з вбудованими кільцевими затворами. Замовником обладнання виступила російська компанія "Силові машини", яка стала переможцем тендеру на будіництво ГЕС у 2007 р. У серпні 2010 р. ВАТ "Турбоатом" завершило виготовлення обладнання для ГЕС Ла Йеска (Мексика) і провело відповідні випробування.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/nayvishchu_ges_z_harkivskimi_turbinami_zapustili_v_meksitsi_1769730

7 листопада 2012 року

На українсько-російському державному кордоні відкрито перший прикордонний знак
7 листопада 2012 року на українсько-російському кордоні, поблизу с. Сеньківка (Чернігівська обл.), встановлено перший прикордонний знак у рамках польового етапу робіт з демаркації українсько-російського державного кордону.
Відповідні демаркаційні роботи проводяться на виконання домовленостей, досягнутих між Президентом України В.Ф.Януковичем та Президентом Російської Федерації В.В.Путіним.
Визначення лінії державного кордону на місцевості на практиці підтверджує засади, визначені базовим Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року: визнання суверенітету, державних кордонів та територіальної цілісності одна одної, відсутність територіальних претензій.
Церемонія відкриття першого прикордонного знаку засвідчила, що втілення згаданих засад не тільки не розділяє, а навпаки – зближує два наших народи.
Встановлення прикордонного знаку є свідченням досягнутого високого рівня взаємної поваги та довіри між двома країнами.
Спільний українсько-російський захід відбувся під керівництвом голів делегацій України та Російської Федерації - Першого заступника Міністра закордонних справ України Р.М.Демченка та Статс-секретаря, заступника Міністра закордонних справ Російської Федерації Г.Б.Карасіна відповідно.

http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/news/detail/90398.htm

Микола Азаров презентував модернізовані вертольоти
Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні у Києві взяв участь у презентації модернізованих вертольотів МІ-8МСБ і МІ-2МСБ Державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації».
«Сьогодні я мав можливість оглянути зразки вітчизняних вертольотів. Практично все, за винятком лопаті, все зроблено в Україні», - наголосив Микола Азаров.
Він зауважив, що ці вертольоти багатофункціональні: вони можуть використовуватися як транспортні засоби для надання екстреної медичної допомоги, для потреб Міністерства оборони при відповідному озброєнні вертольотів, у галузі сільського господарства тощо. «Таким чином, ми забезпечили себе таким важливим видом авіаційної техніки. Це дуже важливе рішення», - підкреслив Глава Уряду.
За його словами, ресурсу цих гелікоптерів вистачить щонайменше на 15 років. За цей час, наголосив Микола Азаров, вітчизняні конструктори зможуть розробити нові гелікоптери, які замінять існуючі. «Це надважливе завдання і, звісно, Уряд буде його підтримувати», - додав він.
Микола Азаров наголосив, що перед Урядом також стоїть ще одне надважливе завдання - модернізація авіаційного парку. «Зараз йдеться про літаки типу АН-26. Ми домовилися, що всі питання будуть розглянуті під час наради у Прем’єр-міністра і будуть прийняті всі необхідні рішення», - запевнив він.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245765243&cat_id=244276429

1 листопада 2012 року

Володимир Литвин: Парламентські вибори були надзвичайно жорсткими, але не виходили за межі загальноприйнятих стандартів
Останні парламентські вибори в Україні були надзвичайно жорстким, але вони не виходили за межі загальноприйнятих стандартів. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин в інтерв’ю парламентському телеканалу «Рада» у четвер.
Відповідаючи на запитання щодо неоднозначності міжнародної реакції на вибори – «від повного заперечення до абсолютного сприйняття», В.Литвин зазначив, що аналізував хід і результати парламентських виборів 2002, 2006 і 2007 років, і вони завжди відбувалися «по-українськи».
«Тоді дві останні виборчі кампанії вважалися особливо чесними, зразковими і демократичними», - сказав він, підкресливши, що «нинішня виборча кампанія нічим не відрізнялася від згаданих попередніх кампаній, більш того - можна сказати, що вона була відкритішою і більш прозорою, хоча зрозуміло, що потрібно буде уважно проаналізувати ці вибори під кутом зору їхнього законодавчого забезпечення, практичної реалізації законодавства і практики дій усіх учасників виборчого процесу».
На думку В.Литвина, «багато спостерігачів вже поставлені в колію, з якої важко вискочити, оскільки було «навіювання», що вибори в Україні будуть нечесними, вони апріорі будуть неприйнятними без участі відомих політиків, які перебувають в ув’язненні». З огляду на це раптом сказати, що «усе відбулося штатно», навіть з точки зору психології чи логіки, за якою діяли, дуже не просто, зазначив В.Литвин.
Водночас В.Литвин вважає, що «можна сказати про неприйнятність, певні неподобства і протистояння» у процесі визначення результатів виборів: «Зрозуміло, що не може тривати так довго підрахунок голосів у країні, яка є надзвичайно компактною і з достатніми технічними можливостями».
У цьому контексті керівник парламенту констатував, що «результати виборів, поза сумнівом, повинні встановлюватися у більш стислі терміни і це, очевидно, треба передбачати у законодавстві, в тому числі, нам усім треба демонструвати культуру».

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/69527.html

Учасники виборів повинні налагодити діалог і спільно працювати над розв’язанням суспільно значущих проблем - В.Литвин
«Учасники виборчих змагань повинні оголосити демобілізацію, зрозуміти, що вибори закінчилися і тепер потрібно думати про практичну роботу, про те, як налагодити діалог і визначити спільні підходи до подальшої роботи в країні», - наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у четвер в інтерв’ю телеканалу «Рада».
В.Литвин зазначив, що всі новообрані депутати повинні усвідомити, що вони є представниками народу у владі і розуміти відповідальність перед людьми, пропонувати своє бачення розвитку країни, яке має матеріалізуватися у прийняття конкретних рішень.
При цьому керівник парламенту зауважив, що представники опозиції також мають брати активну участь у роботі Верховної Ради, пропонуючи свої варіанти розв’язання тих чи інших питань. «Тоді буде видно, які рішення дістають підтримку, які - ні, і можна буде говорити про незгоду, таким чином демонструючи свою опозиційність», - сказав він, додавши: «Голі заперечення є абсолютно неприйнятними».
Відповідаючи на запитання, В.Литвин наголосив, що депутати мають об’єднатися навколо «базових питань» внутрішньої та зовнішньої політики, а також розв’язання «нагальних і ключових» для людей проблем, пропонуючи кращі варіанти рішень.
У цьому контексті Голова Верховної Ради висловив думку про необхідність відмовитися від практики «розподілу посад» і, відповідно, збільшення кількості комітетів у парламенті. «Бо спочатку всі говорять про те, що треба якомога менше комітетів, щоб вони не дублювали один одного, а працювали ефективно, а коли починають ділити посади, виявляється, що їх не вистачає, і кількість комітетів зростає», - сказав він.
«Переконаний, що у процесі роботи можна з’ясувати будь-які питання. Потрібно головне - налагодити розмову щодо загальноукраїнських проблем», - підсумував В.Литвин.
Відповідаючи на запитання, наскільки ефективним буде новообраний парламент, В.Литвин зазначив, що ефективність його роботи вимірюється не кількістю прийнятих рішень, а тим, як вони реалізуються і наскільки відповідають очікуванням людей.
Кожна політична фракція і кожен депутат, на думку В.Литвина, мають усвідомлювати, що «симпатії людей можуть змінюватися дуже швидко - від загального захоплення до збайдужіння, а потім до ненависті», і тому «діяти як мінімум відповідально, а бажано ще і професійно».

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/69526.html

 

 

31 жовтня 2012 року

Микола Азаров: В Україні відбулись демократичні, вільні і прозорі вибори
В Україні відбулись безумовно демократичні, вільні і прозорі вибори до Верховної Ради. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров 31 жовтня 2012 року під час засідання Кабінету Міністрів України
За словами Миколи Азаров, більш ніж досить підстав для таких тверджень. Голосування відбулось абсолютно на всіх дільницях, ніде волевиявлення наших громадян не було ускладнене або зірване. Явка була високою і в цілому відповідала активній позиції політичних сил і громадян під час передвиборної кампанії.
«Безпрецедентні зусилля, яких ми вжили для забезпечення відкритості виборів, виправдались, - зазначив Микола Азаров. - Відеофіксація всюди працювала надійно. Ми це зробили, незважаючи на те, що для реалізації цього масштабного проекту був украй стислий термін і далеко не європейські умови, на превеликий жаль, щодо якості зв’язку, наявності досконалого Інтернету тощо».
За словами Миколи Азарова, відеофіксація стала потужним превентивним заходом проти порушень і фальсифікацій. А також є документальною базою у спірних випадках.
Глава Уряду також підкреслив, що всі спостерігачі, а їх була дуже велика кількість, мали необхідний доступ до виборчого процесу. Представники політичних сил-учасниць виборів контролювали всі процеси в ході виборів настільки, наскільки мали бажання і сили.
«Загальна кількість зафіксованих порушень та їх суть такі, що абсолютно не дають підстав сумніватися у легітимності виборів, у тому, що відбулось дійсно вільне, свідоме волевиявлення громадян України», - зазначив Микола Азаров.
До того ж відомості щодо підрахунку голосів, офіційно оприлюднені Центральною виборчою комісією, практично співпадають з даними екзит-полів та соціологічних опитувань щодо результатів правлячої партії та її головних опонентів.
«Тобто перед нами класична картина добре організованих, демократичних, чесних і прозорих виборів», - наголосив Микола Азаров.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245748150&cat_id=244276429

Микола Азаров: Довіра до політики влади - головний підсумок виборів
Вибори до Верховної Ради засвідчили, що українці довіряють політиці влади. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.
Як зазначив Прем’єр-міністр, вчора він на свій сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» прочитав привітання від економіста з Луганщини Світлани Литовченко, яка написала: «За вашу і нашу перемогу, Миколо Яновичу! Вона дуже важлива для нас. Зараз дуже важливо не зруйнувати крихку стабільність в країні».
«Люди перемогу Партії регіонів сприймають як свою. Як шанс на утримання стабільності у неспокійній світовій ситуації. Довіра до політики влади - це головний підсумок виборів, які відбулися. І ми відповідаємо за те, щоб виправдати таку довіру людей», - підкреслив Микола Азаров.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245748243&cat_id=244276429

Микола Азаров: Громадяни України підтримали курс Президента на модернізацію країни
Перемога правлячої Партії регіонів на парламентських виборах 2012 року – це підтримка громадянами України курсу Президента на модернізацію нашої країни. На цьому Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2012 р.
«Наша партія перемогла відповідно до законів України. І цей факт треба визнати. Подобається комусь чи не подобається, але це є незаперечний факт. І він також заслуговує на повагу. Тому що таким чином громадяни України підтримали курс Президента на модернізацію нашої країни», - сказав Микола Азаров.
За його словами, це курс, який дозволив за два з половиною роки збільшити мінімальну заробітну плату у півтора рази. «Середня заробітна плата за цей час зросла на 60%. Темпи зростання доходів громадян утричі перевищили темпи зростання цін», - констатував Микола Азаров.
Він також повідомив, що середній розмір пенсії порівняно з початком 2010 року виріс більше, ніж на третину, або на чотириста гривень. Близько 5 мільйони вкладників «Ощадбанку» отримали поточного року компенсацію вкладів. «І цю програму буде продовжено наступного року і далі», - запевнив Прем’єр-міністр.
При цьому він додав, що товарообіг збільшується щороку приблизно на 20%: «Тобто, збалансовано зростає платоспроможний попит на внутрішньому ринку».
Крім того, за 2,5 роки побудовано, реставровано і відремонтовано 1100 дитячих садочків і 6300 шкіл. У 2,4 раза збільшено допомогу при народженні дитини.
«Наші опоненти некоректно порівнюють зарплати в Україні та у країнах Європи. Перше питання до них: чому вони не порівнювали, коли самі були при владі? Друге питання: чому вони не порівнюють темпи зростання зарплати? У нас вони – 60%, а В Польщі за цей час – біля 10%. Або середня пенсія в Україні виросла на третину, а в Польщі лише на 10%. Все пізнається у порівнянні. Тому треба порівнювати коректно. Наприклад, сказати, що темпи зростання валового внутрішнього продукту з одного боку, і соціальних стандартів, доходів та товарообігу в Україні у кілька разів вищі, ніж, наприклад, у тій же Польщі. Таким чином, на відміну від наших опонентів, які не хочуть бачити нічого позитивного, наші громадяни оцінили позитивні перетворення в країні та визнали необхідність їх продовження. Це дуже важливе для нас визнання. Це мандат на продовження перетворень, яким ми повинні ефективно скористатися», - наголосив Микола Азаров.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245749294&cat_id=244276429

Костянтин Грищенко: Світова спільнота визнає вибори в Україні легітимними
Усім громадянам України в країні та за її межами були створені усі можливості для реалізації виборчого права. Про це заявив 31 жовтня у ході брифінгу в Будинку Уряду Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.
За словами Міністра, для тих українців , які знаходилися за межами країни на день виборів, в українських дипломатичних та консульських установах у 77-ми державах світу були сформовані 116 закордонних виборчих дільниць. Своїм виборчим правом скористалися близько 20 тисяч громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за межами нашої країни.
Керівник МЗС відомства також зазначив, що українська влада створила всі умови для діяльності міжнародних спостерігачів. «Ми ініціювали завчасне запрошення для спостереження за виборами в Україні максимального кола представників міжнародних організацій, парламентських асамблей та іноземних держав. Це дозволило їм заздалегідь розпочати підготовку до моніторингу виборчого процесу в Україні», - наголосив Костянтин Грищенко.
Як повідомив Міністр, на ці вибори в Україну прибуло 3797 спостерігачів. «Це безпрецедентна кількість у порівнянні з усіма попередніми виборами та й у порівнянні з виборами у більшості держав-членів ОБСЄ», - акцентував Костянтин Грищенко. Як наголосив Міністр, для спостерігачів був створений режим максимального сприяння: спрощено процедуру в’їзду до країни, оформлено безкоштовні візи, надано логістичну та організаційну підтримку.
Цю відкритість і налаштованість на взаємодію відзначала переважна більшість спостерігачів, зазначив Міністр.
В цілому за попередніми оцінками виборчого процесу з боку міжнародних місій спостерігачів, є усі підстави стверджувати, що парламентські вибори в Україні визнаються світовою спільнотою як такі, що відбулися та є легітимними. Такий висновок, за словами Костянтина Грищенка, підтверджується у багатьох заявах. Що стосується заключної заяви місії спостереження ОБСЄ, Ради Європи, НАТО, Європарламенту, то це доволі об’ємний документ у майже 14 сторінок. У ньому, зазначив Міністр закордонних справ, як і в інших доповідях цих інституцій, містяться як позитивні, так і критичні оцінки перебігу виборчого процесу в Україні. Серед позитивного: створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, надання громадянам України можливості вільно обирати серед різних політичних партій. Також високо оцінено, за словами Костянтина Грищенка, організацію підрахунку голосів безпосередньо у день виборів. «Це ключові моменти, оскільки вони говорять про відсутність спотворення волевиявлення громадян», - зазначив Міністр закордонних справ. Він також додав, що усі критичні зауваження та рекомендації будуть узяті до уваги і ретельно опрацьовані у взаємодії з відповідними інституціями для виправлення недоліків та забезпечення демократичності майбутніх виборів.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245749545&cat_id=244276429

29 жовтня 2012 року

Президент подякував виборцям за активну громадянську позицію
Президент України Віктор Янукович подякував усім виборцям, які проявили активну громадянську позицію та проголосували на виборах до Верховної Ради за майбутнє держави.
«Я вітаю народ України з важливим кроком у розвитку вільної незалежної демократичної держави», - зазначив Президент.
Віктор Янукович зауважив, що в цілому по країні голосування та підрахунок голосів пройшли мирно та організовано, показали всьому світу відповідальність та мудрість Українського народу.
«Я радий, що згідно з попередніми оцінками багатьох українських і міжнародних спостерігачів, включаючи ОБСЄ, вибори з технічної сторони пройшли добре. У виборців був великий вибір серед кандидатів. Процес голосування позитивно оцінили спостерігачі», - зазначив Глава держави.
Президент наголосив, що українська сторона працюватиме з міжнародною спільнотою, щоб виправити виявлені спостерігачами проблеми і забезпечити ще більшу демократичність майбутніх виборів.

Микола Азаров: Безпрецедентні зусилля щодо забезпечення прозорості виборів виправдалися
Безпрецедентні зусилля української влади щодо забезпечення прозорості парламентських виборів 2012 року цілковито виправдалися.
Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з представниками місії спостерігачів від СНД.
«Досвідчені спостерігачі звернули увагу, що ми доклали безпрецедентних зусиль для того, щоб вибори пройшли вільно, демократично. Так, ми вперше встановили веб-камери на виборчих дільницях, і будь-хто міг спостерігати за перебігом голосування. Приємно, що техніка не підвела, працювала без збоїв на всіх дільницях», - зазначив Глава Уряду.
За його словами, вибори до парламенту пройшли спокійно, явка виборців була хорошою. Прем’єр-міністр наголосив, що загальна кількість зафіксованих порушень є незначною, а їх характер не викликає жодних побоювань щодо скільки-небудь суттєвого впливу на результати голосування.
Микола Азаров подякував спостерігачам за об’єктивну оцінку виборчого процесу, підкресливши, що українська влада прийме будь-які об’єктивні оцінки міжнародних спостерігачів.
«Виходячи з наявної інформації про перебіг виборів, ми сподіваємося, що в цілому всі міжнародні спостерігачі завершать свою роботу з позитивними висновками. Для іншого просто немає підстав. Стверджувати, що вибори проходили недемократично, непрозоро – це все одно, що на біле говорити чорне. Я зустрічався зі спостерігачами перед виборами, і я сказав, що ми приймемо і врахуємо всі абсолютно об'єктивні висновки, але ми не приймемо необ'єктивні оцінки наших виборів. Ми доклали колосальних зусиль , щоб забезпечити вільне волевиявлення громадян. І можемо розраховувати на чесні оцінки», - наголосив Глава Уряду.
У свою чергу представники спостережної місії від СНД зазначили, що на їх думку і за їх спостереженнями у всіх регіонах України вибори пройшли організовано, прозоро і за високої активності виборців. При цьому скарги і зауваження розглядалися оперативно і змістовно.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245744550&cat_id=244276429

Укрпошта стала призером міжнародного філателістичного конкурсу "Гран-прі виставки WIPA"
Укрпошта увійшла до десятки призерів одного з найпрестижніших міжнародних філателістичних конкурсів «Гран-прі виставки WIPA». Український поштовий блок «Маяки України» 2010 року випуску посів почесне 6-те місце у Міжнародному філателістичному конкурсі на найкращу марку 2010 року. У конкурсі взяли участь 72 країни.
Офіційне повідомлення від організаторів конкурсу щодо надання почесного 6 місця Укрпошта отримала 25 жовтня. Серед країн-учасниць за звання найкращої марки 2010 року Україна обійшла Хорватію, Росію, Німеччину, Ісландію та багато інших країн. За останні десять років національний поштовий оператор України входить у десятку найкращих вп’яте, посівши у різні роки третє та сьоме місця.
За словами директора УДППЗ «Укрпошта» Оксани Плотнікової, відзнака такого престижного конкурсу доводить високу художню цінність українських поштових марок. «Ми постійно беремо участь у міжнародних філателістичних конкурсах з метою популяризації українських марок, серед них «Гран-прі виставки WIPA» є одним з найпрестижніших. Конкуренція за звання найкращого - дуже велика, і ми пишаємося тим, що нам вже вкотре вдається стати одними з кращих. Ми зробимо все можливе, щоб і надалі закріпити статус української марки як однієї з найцікавіших у світі», - зазначила Оксана Плотнікова.
Міжнародний конкурс «Гран-прі виставки WIPA» - один з найповажніших та найпрестижніших філателістичних змагань. Проводиться щороку у місті Відень (Австрія) та має величезний успіх. Членами журі конкурсу є відомі австрійські художники марок, філателістичні журналісти, представники Австрійської поштової адміністрації та австрійської національної друкарні.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245742962&cat_id=244276429

Copyright © 2007, Consulate General of Ukraine in NY