Consular Information


22 листопада 2012 року

Парламентські вибори в Україні відбулися демократично і новообрана Верховна Рада є легітимною - Володимир Литвин

Парламентські вибори в Україні відбулися демократично і новообрана Верховна Рада є легітимною. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, виступаючи у четвер у м.Санкт-Петербург на засіданні Ради МПА СНД.
«Парламентські вибори в Україні, на думку спостерігачів, учасників виборів і виборців, у цілому відбулися на прийнятному демократичному і організаційному рівні за широкої участі українських і міжнародних спостерігачів», - сказав він.
За словами керівника українського парламенту, не дивлячись на достатню кількість порушень і критичних зауважень, що спостерігаються на будь-яких виборах, їх характер «не дає підстав не визнати обраний склад Верховної Ради повністю легітимним». В.Литвин зауважив, що хоча оцінки офіційних делегацій від ОБСЄ, ПАРЄ і ПА НАТО мають критичний характер, вони не передбачають прямого невизнання результатів виборів.
При цьому Голова Верховної Ради нагадав, що критика, яка звучала ще до початку виборчого процесу в Україні, багато в чому має «політично запрограмований характер» через відомі судові процеси над рядом українських політичних персоналій. «Українські парламентські вибори, таким чином, опинилися у ситуації «презумпції політичної винуватості ще до початку виборів, які стали зручним приводом для додаткового політичного тиску на українську владу», - сказав він.
Голова Верховної Ради також зазначив, що безпрецедентно високі ставки і безкомпромісність політичних сил, партій і політиків у боротьбі за депутатські мандати, враховуючи наближення президентських виборів 2015 року, спричинили використання у виборчій боротьбі «усього арсеналу тіньових засобів, які характерні для демократій у стадії становлення».
Підсумовуючи, В.Литвин наголосив, що Україна «отримала абсолютно новий тип парламенту, який вирізняється політичною строкатістю, складними - очевидно непримиренними - суперечностями між більшістю і опозицією, ідеологічною несумісністю окремих політичних сил і майбутніх фракцій, а також можливим зниженням професіоналізму». Таким чином, на його думку, парламентським пріоритетом більшості має стати розв’язання проблем чіткої організації законодавчого процесу.

http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/70306.html

В. Хорошковський: На порядку денному Уряду - підписання та імплементація Угоди про асоціацію з ЄС
На порядку денному Уряду – підписання та імплементація Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський під час наради з обговорення актуальних питань європейської інтеграції, яка відбулась 22 листопада 2012 року у Києві.
Перший віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що знаковою подією 2012 року є парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення зони вільної торгівлі. «Тепер на порядку денному – забезпечення її підписання та належна підготовка до імплементації», - додав він.
Валерій Хорошковський наголосив, що ключовими завданнями на найближчу перспективу є: здійснення кроків, які дозволять підписати Угоду про асоціацію; завершення першого (законодавчого) етапу виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму; налагодження ефективного бізнес-діалогу з європейськими інвесторами; виконання передумов для отримання технічної та макрофінансової допомоги ЄС.
За результатами наради центральним органам виконавчої влади надані відповідні доручення щодо підготовки проекту Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до підписання та Програми з її імплементації; розробки проекту Указу Президента України про національну систему координації діяльності з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; посилення інституційної спроможності та кадрового потенціалу структурних підрозділів, до повноважень яких належать питання європейської інтеграції; вирішення на системній основі проблемних питань діяльності європейських інвесторів в Україні; активізації роботи з Європейською Комісією щодо започаткування неформального діалогу між Україною та ЄС з питань бізнес-клімату; підготовки Плану заходів з реалізації Концепції розвитку системи управління державними фінансами; активізації роботи щодо підготовки програми секторальної бюджетної підтримки «Реформа адміністративно-процедурного законодавства та державної служби в Україні»; узгодження з ЄС питань допомоги в імплементації майбутньої Угоди про асоціацію та положень Договору про заснування Енергетичного Співтовариства; підготовки Третьої доповіді про прогрес України у виконанні Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України; завершення підготовки до підписання проектів Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС; активізації співпраці з громадськими організаціями щодо реалізації державної політики європейської інтеграції, у тому числі стосовно виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245814867&cat_id=244276429

21 листопада 2012 року

Вперше за роки незалежності зафіксовано абсолютне зростання чисельності населення України
Вперше за роки незалежності зафіксовано Держкомстатом абсолютне зростання чисельності населення України. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 21 листопада 2012 року.
Чисельність населення знижувалася з 52 мільйонів до 45,5 мільйона сьогодні.
«Це найбільший біль України останніх десятиліть. Гірка плата за вкрай невдалу політику внутрішніх трансформацій та за несприятливі зовнішні умови», - зазначив Микола Азаров.
І ось, нарешті, на 1 жовтня 2012 наявне населення України стало більше, ніж на 1 вересня 2012 року.
«Як кажуть, статистично майже непомітна зміна, - зазначив Микола Азаров. - Але важлива символічно. А також характерна тому, що є інтегральним результатом соціально-економічного розвитку України».
При цьому Глава Уряду зазначив, що поточного року кілька місяців відбувається зростання населення. У 10 з 27 регіонів спостерігається зростання населення: Автономній Республіці Крим, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій областях, а також у містах Києві та Севастополі.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245808638&cat_id=244276429

Україна має всі шанси підписати Угоду про Асоціацію із ЄС у 2013 році, - Валерій Хорошковський
Україна має всі шанси підписати Угоду про Асоціацію із Європейським Союзом у 2013 році. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський під час участі у Першій річній конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, яка відбулась 21 листопада 2012 року у Києві.
Перший віце-прем’єр-міністр наголосив на тому, що підписання Угоди про Асоціацію з ЄС залишається пріоритетним завданням для України. «Це – та точка неповернення, після якої рух України в європейському напрямку значно пришвидшиться», - підкреслив він.
Валерій Хорошковський також заявив, що Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС має запрацювати якомога швидше. «Такий крок матиме позитивні наслідки для економік двох сторін», - наголосив він.
Перший віце-прем’єр-міністр спрогнозував, що наступний Саміт Україна-ЄС може відбутися на початку наступного року. «Скоріше за все, Саміт відбудеться в лютому 2013 року», - додав він.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245810069&cat_id=244276429

Світовий банк: Українська податкова система - у тренді
Експерти Світового банку заявляють: перетворення, що відбуваються у податковій сфері України, відповідають актуальним світовим трендам. Про це йдеться в офіційному звіті щодо рейтингу Paying Taxes-2013, який був оприлюднений 21 листопада.
Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань.
«Проведена в 2011 році в Україні податкова реформа, в тому числі введення системи електронного декларування, введення єдиного соціального внеску, істотно скоротила кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства, у порівнянні з 2011 роком, та дозволила знизити кількість податкових платежів для бізнесу», - зазначають експерти.
Так, за показником «витрати часу на податкову звітність» експерти Світового банку констатували скорочення з 657 годин у минулому році до 491 години у цьогорічному рейтингу.
Скороченню витрат часу на виконання податкових формальностей сприяли масштабні заходи із популяризації та вдосконалення систем електронної звітності, спрощення процедури реєстрації нових платників ПДВ, удосконалення декларацій та податкових розрахунків.
За оцінками фахівців ДПСУ, до кінця 2012 року цей показник знизиться до 320-350 годин, як і було заплановано. Скоротити документообіг та зекономити час платників на адміністрування податків дозволить подальша гармонізація податкового і бухгалтерського обліку, запланований податковою службою перехід до подачі заяв про реєстрацію платників ПДВ в електронному вигляд, а також запровадження Електронного кабінету платника податків, через який надаватимуться дистанційні податкові послуги в режимі реального часу.
Скоротити час на адміністрування податку на прибуток (на сьогодні це 19 годин на рік) дозволить запровадження з 1 січня 2013 року сплати цього податку на підставі річної податкової декларації для платників, доходи яких перевищують 10 млн. грн.
За показником «загальна податкова ставка» у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували зниження до 55,4% у 2012 році. Фахівці ДПСУ тим часом нагадують, що наступного року представників бізнесу очікує подальша лібералізація ставок, передбачена Податковим кодексом: ставка податку на прибуток з 1 січня 2013 року буде знижена до 19%, ставка ПДВ – до 17% у 2014 році.
За показником «кількість платежів» у рейтингу Paying Taxes-2013 зафіксований значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році - до 28 у поточному. Завдяки введенню системи електронного декларування середній показник платежів в усіх країнах світу – 27,2, в регіоні Центральної Азії та Східної Європи – 30,4. Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише 1 платежем.
ДПС України наголошує, що висновки фахівців Світового банку будуть враховані при розробці програми лібералізації державної податкової політики.
Нагадаємо, на виконання доручення Президента Україна щодо формування Програми лібералізації державної податкової політики до 2014 року Державна податкова служба проводить масштабну всеукраїнську інформаційну кампанію зі збору та узагальнення пропозицій підприємців та громадськості стосовно спрощення системи адміністрування платежів та створення законодавчих передумов для підтримки бізнесу. Станом на сьогодні проведено більше 1500 заходів за участю громадськості, до органів ДПС надійшло понад 5000 пропозицій та зауважень, які наразі опрацьовуються.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245810430&cat_id=244276429

Уряд схвалив внесення змін до Закону України "Про дипломатичну службу"
21 листопада 2012 року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дипломатичну службу».
Проект цього Закону розроблено Міністерством закордонних справ на виконання відповідного доручення Кабінету Міністрів України в зв’язку із дорученням Президента України, яке було дано в липні цього року.
Внесення змін до Закону України «Про дипломатичну службу» зумовлене необхідністю уніфікації його термінології в частині визначення закордонних дипломатичних установ України, розмежування статусу постійного представництва України при міжнародній організації, членом якої є Україна, та представництва України при міжнародній організації, в якій Україна членства не набула.
Проектом акта також передбачено запровадження механізму регулювання статусу, завдань і функцій закордонних дипломатичних установ України єдиним підзаконним актом.
З цією метою, після ухвалення даного Закону, буде розроблене окреме Положення про закордонні дипломатичні установи України, що регулюватиме статус, завдання та функції дипломатичного представництва України за кордоном, консульської установи України, постійного представництва України при міжнародній організації та представництва України при міжнародній організації, яке буде подане для затвердження Президентом України.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245811322&cat_id=244276429

20 листопада 2012 року

Уряд схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 року
Кабінет Міністрів на засіданні 19 листопада прийняв постанову «Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року».
Концепція спрямована на розвиток аеропортів, реконструкцію та розбудову аеропортової інфраструктури. Це в свою чергу приведе до задоволення потреб національної економіки і населення у авіаційних перевезеннях та до підвищення конкурентоспроможності авіаційної галузі.
Реалізація документа дозволить покращити технічний рівень аеропортів, забезпечити їх засобами посадки та аеродромним обладнанням, авіаційною наземною технікою, засобами обслуговування пасажирів, багажу та вантажу тощо.
До програми наразі внесено аеропорти Сімферополя, Севастополя, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, а також окремі об’єкти в інших аеропортах.
Крім іншого, розробка Програми цільової програми розвитку аеропортів дозволить вирішити земельні питання та оновити інфраструктуру, що позитивно вплине на безпеку авіації та темпи розвитку авіаційної галузі в цілому.
Документ сприятиме розвитку міжнародного туризму в Україні, створенню додаткових робочих місць, збільшенню надходжень до державного та місцевого бюджетів, впровадженню державно-приватного партнерства в розбудові аеропортової мережі України, захисту інтересів держави з питань національної безпеки та оборони.
При цьому Міністерству інфраструктури разом із заінтересованими центральними органами влади доручено розробити і подати у тримісячний строк Уряду проект Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245804344&cat_id=244276429

Микола Азаров: В інституті імені М. Амосова побудують найсучасніший корпус серцево-судинної хірургії
У Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. Амосова буде збудовано найсучасніший кардіохірургічний корпус. Його спорудження розпочнеться у 2013 році. Про це Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив під час відвідання цього закладу.
«Ми домовилися з вашим керівництвом про будівництво найсучаснішого, найкращого в Україні корпусу серцево-судинної хірургії. Він має бути навіть кращим, ніж усі центри, які вже працюють у Європі», - сказав Глава Уряду.
Він наголосив, що в Інституті імені М. Амосова встановлено найсучаснішу медичну техніку та працюють фахівці найвищої кваліфікації, які застосовують найпередовіші методи лікування серцево-судинних хвороб та проводять найскладніші операції на серці у немовлят.
Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що висококваліфікована медична допомога має стати доступною не лише у столиці та великих містах, а й у віддалених населених пунктах. «У нас є медичні центри з найсучаснішим обладнанням, водночас у районних поліклініках часто відсутній навіть кардіограф. Це абсолютно неприйнятно, адже саме серцеві захворювання – головна причина смертності в Україні. Тому наше завдання – розвивати кардіологічну допомогу за двома напрямками: з одного боку, своєчасно діагностувати і проводити профілактику, а також своєчасно доправляти хворих до лікарень; а з іншого – розвивати по країні мережу таких центрів», - зазначив Микола Азаров.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245806708&cat_id=244276429

В Україні впроваджується одна з найефективніших світових практик залучення приватних інвестицій
Приватні інвестори отримають можливість працювати в українських портах на умовах концесії – однієї з найпоширеніших та найбільш ефективних форм співпраці держави та бізнесу у світовій морській практиці. Це стало можливим завдяки внесенню відповідних змін до Переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися у концесію. Відповідне рішення прийнято Урядом України (постанова Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 1012 року №1055 «Деякі питання надання в концесію об’єктів державної власності»).
Відтак, згідно з прийнятими змінами, майно підприємств, які є цілісними майновими комплексами (далі – ЦМК) чи системою ЦМК, що забезпечують комплексне надання послуг у сфері функціонування інфраструктури морського транспорту – тобто усіх 18 морських портів, може бути об’єктом концесії. Таким чином в кожному порту України можуть бути реалізовані по декілька концесійних проектів.
При цьому, відповідно до нещодавно прийнятого Закону «Про морські порти України», портова акваторія, засоби навігаційного обладнання та інші об’єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення морських шляхів, системи управління рухом суден, інші стратегічні об’єкти портової інфраструктури не підлягатимуть передачі у концесію.
Рішення про надання концесії прийматиметься Міністерством інфраструктури України виключно за результатами проведення концесійного конкурсу. При цьому, згідно з постановою Кабінету Міністрів, Міністерство інфраструктури України, Міністерство економіки та Міністерство фінансів зобов’язані передбачити під час розроблення умов концесійних конкурсів щодо майна державних портів і відповідних концесійних договорів низку зобов’язань з боку концесіонера. Зокрема - стосовно виконання зобов’язань зазначених в постанові державних підприємств (у томи числі за отриманими кредитами), які безпосередньо пов’язані з активами, що передаються у концесію, та порядок передачі концесіонеру таких зобов’язань.
Умови концесійних конкурсів на об’єкти інфраструктури портів, згідно з постановою, розроблятиме Міністерство інфраструктури України, погоджуючи їх із Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Міністерством юстиції.
Нагадаємо, за оцінками експертів та провідних фахівців державно-приватне партнерство є найбільш перспективною моделлю розвитку портової галузі в Україні. Більшість світових морських держав вже давно працюють з інвесторами саме у такий спосіб – Росія, Грузія, Латвія, Бельгія, Голландія, Бразилія, Сполучені Штати, Південна Корея тощо.
Переваги концесії як механізму інвестування в портову галузь і зумовили вибір та впровадження саме цієї моделі розвитку галузі провідними морськими країнами: прозорість залучення коштів, ефективність управління, правовий захист інвестицій, цільовий розвиток об'єктів портової інфраструктури, а також гарантії виконання зобов'язань всіма учасниками концесійних договорів. Відтак концесіонер отримує гарантії та можливість прогнозованої довгострокової роботи в порту, при цьому повною мірою захищені і державні інтереси: за такої форми державно-приватного партнерства портова інфраструктура у вигляді приватних інвестицій отримує необхідний обсяг фінансування на свій розвиток, а держава зберігає за собою право власності на об’єкти концесії.
Від впровадження концесійної моделі залучення інвестиційних коштів у портову галузь Урядом очікується на отримання таких обсягів надходжень до державного бюджету, що є вищими за існуючий рівень щорічних дивідендів, які сьогодні отримує держава від господарської діяльності портів (наприклад, у 2011 році бюджет отримав близько 460 млн. грн. дивідендів).
Необхідність активного залучення приватних інвестицій у галузь, як головного джерела відновлення портової інфраструктури, зумовлена передусім критичним рівнем її зносу (амортизації) 60-90%. За даними фахівців Мінінфраструктури, портова галузь України потребує залучення близько 25 млрд. грн. інвестицій.
Концесія як форма державно-приватного партнерства має відновити та збільшити: потужності українських портів, залучити додаткові вантажопотоки у порти та підсилити їх конкурентоспроможність у регіоні.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245807531&cat_id=244276429
19 листопада 2012 року

Україна планомірно забезпечує збільшення власного видобутку газу, - Юрій Бойко
Збільшення власного видобутку природного газу – головний пріоритет розвитку енергетичного сектору України. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив на телеканалі «Інтер».
«Скільки б газу ми не купували, де б ми його не купували – усе одно ми віддаємо гроші з нашої економіки до іншої. Тому краще видобувати його у себе, видобувати більше, при цьому створюючи нові робочі місця. Збільшення власного видобутку газу – для нас є пріоритетом № 1», - сказав Юрій Бойко.
Він підкреслив, що сьогодні Україна активно розробляє газові родовища на шельфі Чорного моря.
«Наступного року за рахунок найсучаснішого обладнання, яке ми зараз використовуємо, ми вийдемо на перше місце з видобутку газу серед усіх країн Чорноморського регіону та будемо видобувати газу більше, ніж усі вони разом узяті – 3 млрд. кубометрів», - наголосив Міністр.
Юрій Бойко також зазначив, що видобуток газу планується збільшити і за рахунок розробки родовищ на суходолі, зокрема покладів нетрадиційного газу, залучаючи провідні нафтогазові компанії світу. При цьому велика увага буде приділятися розвитку соціальної інфраструктури у регіонах, де цей газ буде видобуватися.
«Компанії, які прийшли видобувати газ у певні регіони, будуть виконувати відповідну соціальну програму. Це обов’язкова умова», - зазначив Міністр.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245802080&cat_id=244276429

Юрій Бойко: Україна активно впроваджує реформи в енергетиці та залучає інвестиції у ПЕК
Україна адаптує своє енергетичне законодавство до законодавства Європейського Союзу та активно співпрацює з міжнародними фінансовими установами щодо залучення інвестицій для будівництва і розвитку інфраструктурних об’єктів паливно-енергетичного комплексу. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив на телеканалі «Інтер».
«З лютого минулого року ми є повноправними членами європейського Енергетичного співтовариства, і ми лібералізували і ринок газу, і ринок електроенергії», - підкреслив Юрій Бойко.
Разом з тим він наголосив, що у процесі реформування енергетичного сектору економіки потрібно дуже виважено підходити до вирішення соціально-чутливих питань, зокрема тарифів і систем субсидування.
«Президент чітко сказав з приводу цього, що ми не збираємося перекладати зростання вартості того ж газу на плечі людей. І тому буде дуже виважений підхід до реформ, які стосуються людей», - наголосив Міністр.
Юрій Бойко також зазначив, що Україна сьогодні залучає кошти європейських фінансових організацій для реалізації важливих енергетичних проектів.
«Минулого року до нас надійшло приблизно 2 млрд. доларів. Сьогодні ми реалізуємо 10 важливих проектів в енергетиці. Починаючи від найбільшої гідроакумулюючої станції – Дністровської ГАЕС, і закінчуючи заводом з фабрикації ядерного палива, який дасть нам незалежність у ядерній сфері», - підкреслив Юрій Бойко.
Міністр наголосив, що наступного року реалізація цих проектів в енергетиці дозволить створити додатково 50 тисяч робочих місць.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245802690&cat_id=244276429

 

Copyright © 2007, Consulate General of Ukraine in NY