Щодо українсько-іспанських переговорів

з консульсько-правових питань

26 листопада 2008 року у Києві відбулися українсько-іспанські переговори з консульсько-правових питань за участю представників міністерств закордонних справ, а також інших заінтересованих міністерств та відомств України та Іспанії.

У ході переговорів було опрацьовано широке коло питань, що стосуються забезпечення захисту прав та інтересів громадян двох держав і міграційно-візової проблематики.

З огляду на вкрай важливе соціальне значення договірно-правового врегулювання питання про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, передусім для численної української громади в Іспанії, сторонами було досягнуто принципової домовленості щодо вжиття дієвих заходів для прискорення підписання Угоди між Україною та Королівством Іспанія про взаємне визнання і обмін національних посвідчень водія.

У цьому контексті сторонами були узгоджені порядок і строки здійснення обміну інформацією, необхідною для підтвердження автентичності посвідчень водія та подальшого їх обміну. Домовлено завершити у найкоротші терміни опрацювання інших технічних питань, які є передумовою для реалізації положень Угоди.

Під час обговорення стану виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз було розглянуто конкретні випадки порушень іспанською стороною положень цієї Угоди та наголошено на необхідності виправлення ситуації.   

У результаті переговорів від іспанської сторони отримано запевнення щодо підтримки України в подальшому просуванні безвізового діалогу з ЄС, який було офіційно започатковано в Брюсселі 29 жовтня ц.р.

За висновком сторін, українсько-іспанські переговори пройшли у дружній та конструктивний атмосфері і сприятимуть подальшому розвитку двостороннього зовнішньополітичного діалогу між двома державами.