Щодо українсько-італійських переговорів

з консульсько-правових питань

 

17-18 листопада 2008 року в Києві відбулися українсько-італійські переговори з консульсько-правових питань.

У роботі української делегації взяли участь представники Департаменту консульської служби МЗС, МВС, Мін’юсту, Мінпраці, Мінсім’ямолодьспорту, Українського бюро Інтерполу, Укрінюрколегії. До складу італійської делегації увійшли представники МЗС, Мінпраці, Мін’юсту, Комісії з питань усиновлення та Посольства Італії в Україні.

У ході переговорів було опрацьоване широке коло питань, пов’язаних із забезпеченням захисту прав та інтересів громадян двох держав, зокрема, було розглянуто Угоду про працевлаштування, питання міжнародного усиновлення, а також обговорено співпрацю у сфері юстиції та внутрішніх справ. 

Особливу увагу було приділено проблематиці подальшого спрощення режиму поїздок громадян України до держав-членів Євросоюзу, зокрема до Італії. У результаті переговорів від італійської сторони отримано чіткий сигнал щодо її підтримки України у подальшому просуванні безвізового діалогу з ЄС, який було офіційно започатковано у Брюсселі 29 жовтня ц.р. У цьому контексті українська сторона запросила італійських експертів до участі у діяльності спільних робочих груп, створених для підготовки документу (т.зв. Дорожня карта), на підставі якого буде здійснюватися безвізовий діалог.    

Делегаціями також було обговорено стан виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. Відзначаючи позитивні тенденції щодо зменшення протягом останнього часу кількості скарг українських громадян на процедуру оформлення або необґрунтовані відмови у видачі віз Посольством Італії в Києві, українська сторона, водночас, наголосила на необхідності суворого дотримання італійською стороною положень Угоди. У цьому зв’язку італійській делегації було передано пам’ятну записку стосовно найбільш характерних порушень Угоди.

Від італійської сторони отримано запевнення щодо вжиття заходів, спрямованих на покращення рівня обслуговування громадян України та недопущення порушення положень Угоди.