Щодо українсько-білоруських переговорів

з консульсько-правових питань

 

Повідомляємо, що 17-18 грудня 2008 року в Мінську було проведено українсько-білоруські переговори з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб МЗС обох країн. 

Українську делегацію на переговорах очолював Директор Департаменту консульської служби МЗС України С.О.Погорельцев, білоруську - Начальник Консульського управління МЗС Республіки Білорусь А.В.Гіро.

Серед комплексу питань двостороннього співробітництва в консульсько-правовій сфері, які були предметом переговорів, основну увагу делегації приділили питанням двостороннього співробітництва у міграційно-реадмісійній сфері.

Делегації опрацювали питання реалізації окремих положень чинної Угоди між Україною та Республікою Білорусь про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають в Республіці Білорусь, і громадянами Республіки Білорусь, які постійно проживають в Україні, та погодили процедуру застосування окремих змін та доповнень до неї.

Під час переговорів було проведено постатейне обговорення проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян та погоджено основні положення зазначеного документу. Відповідно до опрацьованого проекту Угоди передбачається, що існуючий до цього часу триденний термін перебування громадян України на території РБ без необхідності реєстрації буде збільшено до 30-ти днів. За наполяганням української делегації білоруська сторона погодилася розглянути питання щодо збільшення зазначеного терміну до 90 днів, після річного строку застосування положень цієї Угоди.

Сторони домовилися вжити заходів щодо якнайшвидшого підписання Угоди про безвізові поїздки громадян, а  також погодились з необхідністю проведення найближчим часом зустрічі експертів компетентних органів обох держав з метою постатейного опрацювання проекту міжурядової Угоди про реадмісію.

Домовлено про проведення наступного раунду переговорів у 2009 році в м.Київ.