Щодо українсько-турецьких переговорів з візових питань

22 жовтня 2008 року в м.Анкара (Турецька Республіка) відбувся ІІ раунд українсько-турецьких переговорів з візових питань. Українську делегацію очолив заступник Директора Департаменту консульської служби МЗС Сергій Бороденков, турецьку – заступник Директора Департаменту консульської служби МЗС Меліх Улуерен.

Під час переговорів було постатейно обговорено текст проекту Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємне спрощення візових процедур.

Зазначалося, що застосування положень цієї Угоди торкнеться значного кола громадян України та Турецької Республіки, зокрема, щодо отримання безкоштовних, а також багаторазових віз терміном дії до п’яти років. При цьому зафіксовано, що консульський збір за оформлення таких віз не перевищуватиме 20 доларів США.

Сторони домовилися продовжити опрацювання зазначеної Угоди з метою подальшого спрощення режиму взаємних поїздок громадян в інтересах обох держав, враховуючи спільне прагнення України та Туреччини до інтеграції в Європейський Союз.

В ході переговорів також порушувалися питання захисту прав та законних інтересів громадян України, які перебувають на території Туреччини.

Крім цього, на прохання української сторони голова делегації зовнішньополітичного відомства Туреччини передав ноту про завершення внутрішньодержавних процедур щодо ратифікації міжурядової українсько-турецької Угоди про реадмісію, підписану 07 червня 2005 року. Таким чином застосування Україною та Турецькою Республікою положень цієї Угоди стане можливим з 19 листопада 2008 р.