Щодо українсько-чеських консультацій з консульсько-правових питань

 

9 червня 2010 року у Києві відбулися українсько-чеські консультації з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб України і Чехії.

У ході перемовин було опрацьовано широке коло питань, що стосуються забезпечення захисту прав та інтересів громадян двох держав, а також міграційно-візової проблематики.

Сторони висловили задоволення рівнем співпраці та позитивною динамікою розвитку відносин між Україною та Чехією у консульській сфері.

Під час обговорення стану виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз констатовано належне, в цілому, виконання положень цієї Угоди, крім деяких аспектів щодо оформлення багаторазових довгострокових віз громадянам України.

Сторони відзначили, що впродовж 2009 року суттєво зросла кількість шенгенських віз, оформлених українським громадянам консульськими установами Чехії в Україні (понад 87 тис.), а також знизився рівень відмов у видачі віз (з 6,25% у 2008 році до 4,2% у 2009 році).

Разом з тим, особливу увагу чеської сторони було привернуто до значної кількості відмов в оформленні студентських віз, а також до необхідності збільшення кількості видачі багаторазових віз терміном дії понад один рік.

У результаті переговорів від чеської сторони отримано запевнення щодо готовності покращувати рівень виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

За висновком переговорних сторін, українсько-чеські консультації пройшли у дружній та конструктивний атмосфері і сприятимуть подальшому розвитку двостороннього діалогу у консульській сфері між двома державами.