1 серпня ц.р. набирає чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян, підписана 22 грудня 2011 року в м. Анкара.

Угода передбачає безвізовий порядок поїздок громадян України та Турецької Республіки, які в’їжджатимуть на територію держави іншої сторони на строк до 30 днів з дати в’їзду за умови, що загальний термін їх перебування на території держави іншої сторони не перевищуватиме 90 днів протягом шести місяців з дати першого в’їзду.

Водночас, громадяни держави однієї сторони, які мають намір перебувати на території держави іншої сторони більше максимального строку перебування без віз, передбаченого Угодою, або з метою працевлаштування, об’єднання з родиною чи навчання повинні отримати візу відповідно до законодавства держави перебування.

Проїзними документами, дійсними для поїздок громадян України в Турецьку Республіку на умовах згаданої Угоди, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини, посвідчення особи моряка (за наявності запису у судновій ролі або витягу з неї) та посвідчення члена екіпажу літака (за наявності запису в декларації/польотному завданні).

Для громадян України, які користуються дипломатичними або службовими паспортами, зберігається безвізовий режим в’їзду на територію Турецької Республіки терміном до 90 днів відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємну відмову від оформлення віз для власників дипломатичних, службових або спеціальних паспортів, підписаної 7 квітня 1994 року.