„НОВИНИ З УКРАЇНИ”

 

 

26 листопада 2010 року

 

У Києві презентовано книгу розсекречених документів про Голодомор

 

У переддень роковин Голодомору Центр досліджень визвольного руху на архів СБУ презентували книгу "Голодомор 1932-1933 років в Україні за документами Галузевого державного архіву СБУ. Анотований довідник". Захід відбувся у Києво-Могилянській академії.

У виданні вміщено анотації до 420-ти документів, іменний та географічний покажчики, які вказують осіб, населені пункти, регіони, згадані в архівних матеріалах. Проанотовано нормативно-розпорядчі документи, матеріали архівних кримінальних справ, агентурно-оперативні документи, документи особистого походження та листівки, спогади очевидців та їхніх нащадків.

Видання було підготовлено у минулому році і є надзвичайно актуальним як для дослідників, так і для тих, хто цікавиться історією нашого народу.

Книгу видано Центром досліджень визвольного руху спільно з Галузевим державним архівом СБУ, Інститутом історії України НАНУ та Інститутом української археології та правознавства імені Михайла Грушевського. Тираж видання - тисяча примірників, більшість з яких буде направлено до бібліотек.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=965227

http://www.ukrinform.ua/eng/order/?id=205546

 

 

25  листопада 2010 року

 

"Відчувати і думати" - під таким гаслом відкрився фестиваль "Драбина" у Львові

 

Міжнародний театральний фестиваль "Драбина" відкрився у Львові. Цьогоріч він проходить під гаслом "Відчувати і думати", оскільки організатори сподіваються перетворити сценічний парад на дискусійну розмову про сучасний театр.

Участь у заході візьмуть близько 30 театрів з різних міст України, Польщі, Білорусі, Росії, Литви, Німеччини та Лівії. Упродовж чотирьох фестивальних днів вони продемонструють нові форми і технології сценічного самовираження та режисерські пошуки. Перед прихильниками Мельпомени відкриється широка панорама театральних напрямків: від японського буто, contemporary dance, до експериментів із відео-артом.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=964967

 

 

 

 

 

 

23 листопада 2010 року

 

Україна буде головувати в ОБСЄ

 

56 міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ одноголосно прийняли сьогодні у Відні ухвалу про головування України в Організації з безпеки та співробітництва у Європі у 2013 році.

Президент України вважає, що це рішення є підтвердженням високої оцінки міжнародним співтовариством досягнень України у побудові демократичного суспільства, адже ОБСЄ – визнаний авторитет у питанні демократизації, свободи виборів та дотримання прав людини.

Президент України вважає, що головування України надасть ширші можливості для зміцнення безпеки на просторі від Ванкувера до Владивостока, оскільки Організація є центром дискусії про майбутнє архітектури європейської безпеки.

«Головування України в ОБСЄ також розширює можливості забезпечення  національних інтересів України, враховуючи її позаблоковий статус та її добровільну відмову від ядерної зброї», - так прокоментував Президент України рішення, прийняте сьогодні у Відні стосовно головування України в ОБСЄ в 2013 році.

http://www.president.gov.ua/news/18769.html

http://www.president.gov.ua/en/news/18769.html

 

22 листопада 2010 року

 

Україна та Європейський Союз досягнули домовленості щодо прискорення переговорного процесу стосовно укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

 

Україна та Європейський Союз досягнули домовленості щодо прискорення переговорного процесу стосовно укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. “І сподіваюся, ми цю роботу спільно виконаємо також у 2011 році”, – наголосив Президент України Віктор Янукович сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції за результатами Саміту Україна – ЄС.

Глава держави високо оцінив сьогоднішню плідну розмову у рамках чотирнадцятого  Саміту Україна – ЄС, відзначивши “високий рівень взаєморозуміння, зростання довіри”.

Президент підкреслив, що, безумовно, йдеться про наше спільне майбутнє, над яким Україна та ЄС працюють разом.

Віктор Янукович оцінив сьогоднішню дискусію як відверту, щиру та змістовну. “Ми підбили підсумки співробітництва в енергетичній сфері. Було позитивно відзначено нещодавнє підписання Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. Ця подія – це наше спільне досягнення”, – наголосив Президент.

http://www.president.gov.ua/news/18752.html

http://www.president.gov.ua/en/news/18752.html

 

Глава держави: Ключовим результатом чотирнадцятого Саміту Україна – ЄС стало представлення Європейським Союзом Плану дій щодо запровадження безвізового режиму

 

Президент України Віктор Янукович переконаний, що ключовим результатом чотирнадцятого Саміту Україна – ЄС стало представлення Європейським Союзом Плану дій щодо запровадження безвізового режиму.

“Вважаю це спільним успіхом України та ЄС. Нарешті ми вийшли на прямий шлях до зняття візових бар’єрів”, – наголосив Президент.

Водночас Глава держави підкреслив, що виконання Плану дій, який окреслює низку внутрішніх реформ, необхідних для запровадження безвізового режиму, є серйозним завданням  для української влади.

“Я добре усвідомлюю, що цей шлях не буде легким, але ми його подолаємо у 2011 році”, – сказав  Віктор Янукович.

http://www.president.gov.ua/news/18751.html

http://www.president.gov.ua/en/news/18751.html

 

Чотирнадцятий Саміт Україна-ЄС. Спільна заява для преси

 

http://www.president.gov.ua/news/18750.html

http://www.president.gov.ua/en/news/18750.html