„НОВИНИ З УКРАЇНИ”

 

19 жовтня 2010 року

 

ВР ухвалила постанову про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2010 року

 

Верховна Рада ухвалила Постанову "Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2010 року", яку підтримало 364 народні депутати.

Цією постановою передбачено усунути правові, адміністративні, економічні та організаційні перешкоди у висвітленні виборчої кампанії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також місцевих рад та сільських, селищних і міських голів, які відбудуться 31 жовтня нинішнього року. Постанова має на меті запобігти можливим зловживанням з боку контролюючих органів у ході перевірок діяльності засобів масової інформації.

http://www.ukrinform.ua/ukr/?topic=true

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/en/publish/article/info_left?art_id=217917&cat_id=105995

 

 

20 жовтня 2010 року

 

Уряд розгляне низку законопроектів щодо приведення їх у відповідність до законодавства ЄС

 

Уряд розгляне низку законопроектів в рамках гармонізації законодавства України до законодавства ЄС, що стосуються ратифікації Конституції Міжнародної Асоціації контролю за якістю насіння, приєднання до схем сортової сертифікації насіння зернових культур, кукурудзи та сорго.

«Це дасть змогу видавати сертифікати міжнародного зразка на якість насіння, збільшить можливості для продажу насіння в інші країни, допоможе інтегруватися до європейської маркетингової мережі насіння», - вважає Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Уряд обговорить проект змін до митного тарифу України, що спрямований на виконання положень ратифікованої Україною Міжнародної Конвенції про гармонізовану систему опису та кодування товарів. «Це питання актуально з точки зору укладення з ЄС Угоди про вільну торгівлю. Його прийняття дозволить прискорити та спростити процедуру митного оформлення товарів, привести товарну номенклатуру у відповідність з вимогами сучасної гармонізованої системи опису та кодування товарів, стандартизувати зовнішньоторговельну документацію», - вважає Глава Уряду України.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243743523&cat_id=243311332

 

 

 

21 жовтня 2010 року

 

Підписано угоду про створення україномовної версії EuroNews

    

21 жовтня у Парижі генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф і голова виконавчої ради EuroNews Філіп Кайла підписали Угоду про виробництво міжнародного сервісу EuroNews українською мовою. Також віце - прем’єр України Борис Колесніков та генеральний директор виконавчої ради EuroNews Майкл Пітерс підписали Меморандум про співпрацю між Україною та EuroNews.

Завдяки підписанню угоди українська мова стане одинадцятою мовою мовлення телеканалу EuroNews, а українські телеглядачі отримають цілодобовий інформаційний канал, орієнтований на висвітлення головних подій в Європі і світі. Запуск україномовної версії EuroNews запланований на 2011 рік. Редакція україномовної версії буде знаходитися у штаб-квартирі телеканалу у Ліоні (Франція), крім цього EuroNews делегує своїх представників для роботи в Україні.

http://1tv.com.ua/uk/about/news/2010/10/21/2063

 

22 жовтня 2010 року

 

Звернення Президента України Віктора Януковича з нагоди 60-ї річниці підписання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

 

Дорогі громадяни України!

Шановні народні депутати!

Спеціальне засідання Верховної Ради України з нагоди 60-річчя Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є доволі символічним.

Адже ми проводимо його в умовах глибинного реформування усіх сфер життєдіяльності України, зокрема, системи захисту прав людини. Ви знаєте, що вже прийнято закон про судоустрій та статус суддів, розпочато реформування правоохоронної системи держави.

Але ювілей Конвенції – не привід для святкувань. Це – нагода замислитися щодо стану захищеності, а скоріше – незахищеності основних прав людини в Україні.

Не стану заперечувати того, що зроблено і чимало кроків у напрямку забезпечення прав і свобод українських громадян. Серед яких – й можливість оскаржувати судові рішення у Європейському суді з прав людини.

Я вважаю, що і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів мають якомога швидше завершити процес уніфікації національного законодавства з європейськими правозахисними стандартами.

Я переконаний, що Україна має всі можливості за рік-два істотно покращити ситуацію з дотриманням стандартів, передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Я переконаний, що наша спільна з вами, шановні колеги, робота в ім’я України дозволить вирішити накопичені проблеми та зробити нашу державу  країною, де панують справедливість і людські свободи.

http://www.president.gov.ua/news/18569.html