„НОВИНИ З УКРАЇНИ”

 

6 жовтня 2010 року

 

Економічна політика України сприяє зростанню виробництва

 

Економічна політика України спрямована на збільшення інвестицій, як зовнішніх, так і внутрішніх, і зростання виробництва - про це сказав перший заступник міністра економіки Анатолій Максюта у рамках прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України.

Уряд зосереджує зусилля на дерегуляції, зниженні корупції, створенні сприятливих умов для інвесторів.

За півроку ВВП України зріс на 5,5%. Промисловість за січень-серпень додала 10,9%, тоді як за аналогічний період минулого року був спад на 29,5%. У машинобудуванні зафіксовано зростання на 32,7%, і важливо, що приріст забезпечили сектори з високою доданою вартістю, зазначив А. Максюта.

Інфляція за 8 місяців становила 4,3% (у 2009 р. за аналогічний період - 8,2%, а у 2008 р. - 14,8%). Показник інфляції нижчий, ніж середній за вказаний період у 2002-2009 роках.

Перший заступник міністра наголосив, що уряд знає про виклики щодо цін на окремі види продовольчих товарів і намагається задіяти, в першу чергу, економічні інструменти впливу. Наступним кроком можуть стати й адміністративні заходи.

Ситуація на світових ринках зерна останнім часом стабілізувалася. Уряд відстежує стан його експорту в Україні з тим, аби виробники мали дохідність і, водночас, гарантувати продовольчу безпеку. У разі відхилень, необхідні заходи будуть вжиті, пообіцяв А. Максюта.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=947413

          http://www.ukrinform.ua/eng/order/?id=200396

 

7        жовтня 2010 року

 

У рамках офіційного візиту Президента України до Французької Республіки відбулася церемонія підписання українсько-французьких двосторонніх документів

У Парижі в Єлисейському палаці відбулася церемонія підписання українсько-французьких двосторонніх документів.

У присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Французької Республіки Ніколя Саркозі була підписана Дорожня карта українсько-французьких відносин на 2011–2012 роки.

Також у присутності Глав держав було підписано Угоду між Урядами про взаємну допомогу і співробітництво у сфері цивільного захисту населення.

Президент України Віктор Янукович та Президент Франції Ніколя Саркозі також відзначили важливість модернізації української газотранспортної системи

http://www.president.gov.ua/news/18410.html

http://www.president.gov.ua/en/news/18410.html

 

Скасовано консульські збори між Україною та Словацькою Республікою

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та Державний секретар Міністерства закордонних справ Словацької Республіки підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про скасування консульських зборів.

Положеннями Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про скасування консульських зборів передбачається звільнення усіх категорій громадян України та Словацької Республіки від сплати консульського збору за оформлення національних довготермінових віз (терміном дії понад три місяці, але не більше одного року).

Підписана Угода відповідає інтересам України, оскільки передбачатиме спрощення порядку поїздок громадян України до Словаччини шляхом скасування консульських зборів за оформлення національних довготермінових віз для всіх категорій українських громадян.

Угода набере чинності на тридцятий день після обміну сторонами повідомленнями про виконання своїх внутрішньодержавних процедур.

http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua/news/detail/46210.htm

 

У Франкфурті презентували Національну експозицію "Книги України"

День Української книги пройшов у Франкфурті на 62-му Міжнародному книжковому ярмарку.

Біля українського стенду відбулася презентація Національної експозиції "Книги України", а також видань, виданих за програмою "Українська книга" у 2009-2010 рр. Українська делегація також презентувала видання-переможця Національного конкурсу "Краща книга України" - "З української старовини" (Видавничий дім "Букрек") і видання-переможця VII Міжнародного конкурсу країн-учасників СНД "Мистецтво книги".

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=948612

 

8 жовтня 2010 року

 

Уряд підтримуватиме фінських інвесторів, які вкладатимуть кошти в Україну.

Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час зустрічі з представниками Конфедерації фінських промисловців. «Обіцяю вам підтримку нашим Урядом ваших ініціатив», - зазначив Микола Азаров.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243712077&cat_id=24331133

http://www.kmu.gov.ua/control/en/publish/article?art_id=243713836&cat_id=24342585