НОВИНИ З УКРАЇНИ

6 – 7 липня 2010 р.

 

УРЯД ДОМОВИВСЯ З МІСІЄЮ МВФ

 

Департамент інформації та масових комунікацій, Секретаріату КМУ

 

Завершились переговори між Кабінетом Міністрів України і місією Міжнародного валютного фонду з участю Національного банку України.

Сторони погодили програму співробітництва між Україною і МВФ на наступні 2,5 роки, яка підлягає затвердженню  менеджментом та Радою Директорів МВФ.

Виконання угоди стенд-бай з Міжнародним валютним фондом дозволить Україні забезпечити  соціально-економічну стабільність і розвиток в умовах виходу з кризи та проведення масштабних структурних перетворень в економіці і суспільних відносинах.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243509540&cat_id=243321034

 

У РАДІ ЄВРОПИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ШВИДКИЙ ПОСТУП УКРАЇНИ ЩОДО ВИКОНАННЯ СВОЇХ ЗОБОВ‘ЯЗАНЬ

 

Прес-служба Міністерства юстиції України

 

Високі посадові особи Ради Європи відзначають швидкий поступ нової влади України на шляху виконання зобов’язань, взятих в рамках членства в цій організації. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками робочого візиту до Страсбургу.

За словами головного правника країни, у ході візиту було проведено низку робочих зустрічей з Генеральним секретарем Ради Європи Торберном Ягландом, з главою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, головою Європейського суду з прав людини Жан-Полем Костою, а також з керівництвом директоратів Ради Європи у сфері прав людини.

Європейській стороні було надано інформацію про хід реалізації проектів у рамках плану дій Ради Європи для України. При цьому, посадовцями Ради Європи було відзначено високий темп, який було взято новою владою України на реалізацію взятих зобов’язань.

Також, у ході візиту було досягнуто розуміння щодо пріоритетів українського головування у Комітеті міністрів Ради Європи (травень – листопад 2011 року).

Відбулося низка дискусій з посадовцями Ради Європи щодо реформування системи судоустрою України. Зокрема, за словами Міністра юстиції, було прояснено підходи і розуміння стосовно мотивів та кроків, що робляться для реформування судової системи у країні.

http://www.minjust.gov.ua/0/30755

 

АГЕНТСТВО FITCH ПІДВИЩИЛО РЕЙТИНГ УКРАЇНИ

 

Укрінформ

 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинг України. Поліпшення показників стало наслідком нових домовленостей країни з Міжнародним валютним фондом.

Як повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на Deutsche Welle, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг України із зобов'зань в іноземній та національній валюті з позначки "В-" до "В". Прогноз за рейтингом - стабільний. Короткостроковий рейтинг дефолту емітенту було підтверджено на рівні "В".

Підвищення суверенних рейтингів України відбулося невдовзі після досягнення домовленості з Міжнародним валютним фондом про нову програму кредитування обсягом у майже 15 мільярдів доларів, що знижує ризики макроекономічної та фінансової нестабільності і є позитивним фактором для кредитоспроможності країни, заявив аналітик агентства Девід Хеслам.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=912883

 

УКРАЇНА І ЯПОНІЯ СТВОРЯТЬ НАНОСУПУТНИК

 

УНІАН

 

Україна і Японія створять наносупутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Така домовленість досягнута під час візиту в Україну в липні японській делегації у складі представників Токійського університету, університету Шиншю та компанії NPO InterCos, повідомляє прес-служба НКАУ (Національного космічного агентства України).

Ухвалено опрацювати можливість надання проекту створення наносупутника ДЗЗ статусу офіційного українсько-японського проекту. Для цього сторони домовилися підготувати відповідні угоди і підписати їх під час авіасалону "Авіасвіт-2010" у Києві у вересні 2010 р.

Українська сторона розгляне можливість розширення складу учасників проекту створення наносупутника, а також можливість розробки освітньої програми з обміном студентами і стажуванням фахівців. Передбачається також проведення консультацій з українськими фахівцями про технічні характеристики датчиків створюваного наносупутника ДЗЗ.

http://unian.net/ukr/news/news-385413.html

 

ДОСЯГНЕННЯ ХАРКІВСЬКИХ УЧЕНИХ У ГАЛУЗІ ШОВКІВНИЦТВА БУДУТЬ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА КУБІ

 

Укрінформ

 

Досягнення харківських учених у галузі шовківництва будуть представлені на міжнародній виставці. Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, кубинські шовківники запросили спеціалістів Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини на виставку, яка відкриється 10 жовтня цього року.

Приводом для підвищеного інтересу кубинців стали дослідження трирічної давнини відділення шовківництва харківського інституту. Тоді харківські учені вивели гібрид тутового шовкопряда, який посів третє місце на міжнародному конкурсі.