„НОВИНИ З УКРАЇНИ”

 

                                        27 січня 2011 року

 

Президент України взяв участь у роботі щорічного Всесвітнього економічного форуму в Давосі

 

Президент України провів зустріч із Генеральним секретарем ООН Бан Кі-Муном, під час якої сторони знайшли порозуміння у питаннях ядерної та продовольчої безпеки. Генсек ООН позитивно оцінив готовність України більш активно долучатися до проектів ООН у цих та інших сферах, а також підтвердив своє рішення взяти особисту участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього», що відбудеться у квітні в Києві.

У ході зустрічі з Президентом ЄБРР Томасом Міровим останній висловив  задоволення стабілізацією політичної та економічної ситуації в Україні. Він, зокрема, високо оцінив відновлення співпраці нашої держави з МВФ та іншими партнерами. «Ми продовжуємо розглядати Україну як дуже важливого стратегічного партнера і готові продовжувати інвестиційну політику на високому рівні», – зазначив Президентом ЄБРР. Т. Міров також підтвердив свій намір взяти участь у Чорнобильській конференції.

Великий інтерес учасників викликав виступ Президента України на ланчі від імені уряду Австрії та ОЕСР на тему «Від Австрії до Центральної Азії: інвестиції та тенденції конкурентоспроможності на наступне десятиліття». У ньому Віктор Янукович дав оцінку першим здобуткам на шляху реформ в Україні та поділився планами на найближчу і більш віддалену перспективу.

Низку питань, що становлять взаємний інтерес України і Швейцарії, було обговорено під час зустрічі Глави держави з Федеральним президентом Швейцарії Мішлен Кальмі-Рей.

Подальшому пожвавленню українсько-британської взаємодії, безумовно, сприятиме і зустріч Віктора Януковича з Принцем Ендрю, Герцогом Йоркським – Спеціальним Представником Великої Британії з питань міжнародної торгівлі та інвестицій.

Принц Ендрю насамперед відзначив суттєвий інтерес британських компаній до інвестування в Україну. Особливо це стосується нашого агропромислового комплексу. Йдеться, зокрема, про галузь переробки сільгосппродукції.

http://www.president.gov.ua/news/19230.html

http://www.president.gov.ua/en/news/19219.html

http://www.president.gov.ua/en/news/19220.html

http://www.president.gov.ua/en/news/19224.html

http://www.president.gov.ua/en/news/19223.html

 

 

 

Інвестори світу готові фінансувати український аграрний сектор - ЄБРР

 

Інвестори беруть на себе довгострокові зобов'язання і готові фінансувати подальший розвиток і модернізацію аграрного сектору України. Країна має великий потенціал щодо збільшення виробництва і експорту зернових, забезпечення світових потреб у продовольстві. На цьому наголосив директор Департаменту агробізнесу ЄБРР Жиль Меттеталь на прес-конференції у Києві.

"Безумовно, світові знадобиться багато харчових ресурсів", - зазначив він. Представник ЄБРР підкреслив, що підписаний з українським Мінагропродом меморандум про спільні дії засвідчує готовність працювати більш прозоро і в режимі діалогу. "Раніше такий діалог між державою і приватним сектором не відбувався достатньо ефективно, тому я дійсно вважаю, що сьогодні справді історичний момент. Ми будемо підтримувати такий діалог для того, щоб підвищувати конкурентоздатність українських сільськогосподарських виробників", - підкреслив Ж.Меттеталь.

За його словами, ЄБРР за останні роки інвестував понад 100 мільйонів євро в аграрний сектор Укрїни і міг би подвоїти цю суму, аби був розвиток "прозорості", тобто були створені умови для приватного сектору.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=982621

http://www.ukrinform.ua/eng/order/?id=211359&ulq=EBRD

 

Україна зацікавлена у проведенні саміту Всесвітнього Економічного Форуму в 2012 році у Києві - В.Янукович

 

Президент України Віктор Янукович переконаний, що важливою складовою успіху є активізація взаємодії із зовнішньоекономічними партнерами України.

"Ми зацікавлені в активному діалозі на всіх форумних майданчиках Європи та інших регіонів світу", - сказав Глава держави під час ланчу від імені уряду Австрії та ОЕСР на тему "Від Австрії до Центральної Азії: інвестиції та тенденції конкурентоспроможності на наступне десятиліття".

В.Янукович відзначив, що Україна, зокрема, підтримує проведення регіонального саміту Всесвітнього Економічного Форуму по Європі та Центральній Азії у Відні 8-9 червня 2011 року.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=982599

 

 

26 січня 2011 року

 

Микола Азаров: У новому році всі соціальні зобов'язання держава виконує стабільно і своєчасно

 

У новому році всі соціальні зобов’язання держава виплачує стабільно і своєчасно. Про це Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні під час засідання Уряду.

«Перший, традиційно найскладніший, місяць року, ми завершуємо достатньо спокійно і організовано. Стовідсотково, в автоматичному режимі, відповідно до бюджетного розпису виплачуються соціальні зобов’язання держави», - зазначив Микола Азаров. За його словами, асигнування за захищеними видатками Державне казначейство відкрило ще 5 січня – у сумі близько 11 млрд. гривень.

http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=244011891&cat_id=243311332

http://kmu.gov.ua/kmu/control/en/publish/article?art_id=244016950&cat_id=243425856

 

 

24 січня 2011 року

 

Андрій Клюєв: Уряд закликає інвесторів активніше приходити в Україну

                                                                                     

Уряд України закликає іноземних інвесторів активніше приходити в нашу країну, заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в інтерв'ю телеканалу CNN.

http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=244005091&cat_id=243316861

http://kmu.gov.ua/kmu/control/en/publish/article?art_id=244010077&cat_id=243427149

 

23 січня 2011 року

 

Слово Президента України Віктора Януковича з нагоди Дня Соборності

 

22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані було проголошено об’єднання західної і східної України в єдину соборну державу.

Ця дата, цей чин народу України залишив для нащадків приклад, прообраз майбутнього об’єднання. Минуло багато років відтоді, але прагнення українців жити в об’єднаній, соборній державі завжди зміцнювало наш народ як зрілу світову спільноту, яка здатна будувати потужну миролюбну демократичну державу.

Я категорично засуджую будь-які спроби підважити соборність України і єдність нашого народу, спроби протиставити одну частину наших громадян іншій.

Я за те, щоб ми шукали те, що є спільне для людей, незалежно від того, чи вони проживають на заході чи на сході України.

У нас є спільне прагнення жити в добробуті і мирі. Мати можливість забезпечити майбутнє наших дітей, забезпечити  літнім людям гідну старість.

Дата 22 січня ще раз дає нам приклад такого єднання навколо спільних вартостей.

Вітаю усіх нас з Днем Соборності. І в цей рік двадцятиліття Незалежності давайте побажаємо нашій  державі і нашому народові многія і благія літа.

http://www.president.gov.ua/news/19163.html

http://www.president.gov.ua/en/news/19163.html