„НОВИНИ З УКРАЇНИ”

 

19 січня 2011 року

 

 

Платіні: Щасливий, що довірилися Україні і Польщі

Рішення членів Виконавчого комітету УЄФА надати Україні та Польщі право на організацію футбольного чемпіонату Європи 2012 року повністю себе виправдало. Таку думку під час прес-конференції у Санкт-Петербурзі висловив президент Союзу Мішель Платіні. На його переконання, у підготовці до першості континенту все йде добре – побудовані нові стадіоні, оновлюються аеропорти, ремонтуються дороги. «Ми довірилися Україні та Польщі, і сьогодні я щасливий. Нас супроводжували і криза, і політичні проблеми, урядові перестановки – не завжди все було надто легко. Звичайно, організація турніру в Польщі і Україні – це великий виклик для нас. Але ми вважаємо, що все йде добре. Були побудовані нові стадіони, реконструйовані аеропорти, відремонтовані дороги», – відзначив президент УЄФА.

 За його словами, Європейський футбольний Союз обрав шлях просування футболу до нових країн, і Євро-2012 в Україні і Польщі є початком реалізації цієї стратегії. «Польщі та Україні потрібна підтримка УЄФА та експертів, тому що вони, як і ПАР, ще ніколи раніше не організовували спортивні заходи такого масштабу. Ми докладемо всіх зусиль задля того, щоб все пройшло гладко. Політичне рішення УЄФА – це виклик, і він виправдав себе. Аналогічно було з ПАР – в кінцевому підсумку все пройшло добре. Ми можемо постійно повертатися до Німеччини, Італії, Англії. Тоді не буде жодних проблем, всім буде добре. Але так не робиться. Треба розвивати футбол в інших регіонах», – наголосив Мішель Платіні.

 

http://ukraine2012.gov.ua/news/182/51301/

http://ukraine2012.gov.ua/en/news/182/51309/

 

 

18 січня 2011 року

 

Урядова політика розвитку внутрішнього ринку дає плоди

За збереження і нарощування економічного зростання відповідає кожен член Уряду. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Створити тенденцію економічного зростання і стримування інфляції коштувало нам великих зусиль, і ця тенденція є цінністю, за збереження і нарощування якої відповідає кожен член Уряду на своїй ділянці», - сказав Микола Азаров.

При цьому Глава Уряду пояснив практичне значення досягнутого економічного зростання: «завдяки цьому зростанню люди в Україні змогли минулого року у цілому купити на 15% більше товарів, ніж у 2010 році». Для порівняння Микола Азаров нагадав, що у 2009 році, коли ВВП скоротився на 15%, товарообіг впав на 22%.

Микола Азаров зазначив, що найбільші темпи зростання обсягів продажу у 2011 році у порівняльних цінах спостерігалися щодо автомобілів та автотоварів, комп’ютерної та іншої обчислювальної техніки, одягу, електропобутових товарів та будівельних матеріалів, овочів, кондитерських виробів, м’ясопродуктів, молокопродуктів.

  «Це об’єктивні факти. Політика розвитку внутрішнього попиту, внутрішнього ринку дає плоди», - наголосив Прем’єр-міністр.

 

http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=244873250&cat_id=244276429

http://kmu.gov.ua/kmu/control/en/publish/article?art_id=244873651&cat_id=244314975

 

Генсек УЄФА вражений атмосферою НСК

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно вважає НСК «Олімпійський» одним з найкрасивіших стадіонів Євро-2012, який до того ж має чудову атмосферу. Про це він сказав, ділячись своїми враженнями з прес-службою стадіону.

 «Коли я на власні очі побачив оновлений стадіон, у мене перехопило подих і відняло мову. Це прекрасна арена з чудовою атмосферою. Зміни, які відбулися на «Олімпійському» з часу мого останнього візиту, вражають. Без сумніву, це один з найкрасивіших стадіонів фінальної частини чемпіонату і глядачі, які прийдуть сюди влітку, у цьому переконаються. Хоча стадіон не виключно футбольний, і спочатку я навіть боявся, що атлетичні доріжки віддалятимуть глядачів від поля, тепер складається враження, що все поруч. Чудовий дах, сидіння в національних кольорах, комфортні роздягальні – все це робить стадіон дуже особливим. Це арена найвищого європейського рівня», - розповів генсек УЄФА.

 

http://ukraine2012.gov.ua/news/190/51280/

http://ukraine2012.gov.ua/en/news/190/51280/

 

 

17 січня 2011 року

 

Глава держави привітав Мартіна Шульца з обранням на посаду Президента Європарламенту

Президент України Віктор Янукович привітав Президента Європейського Парламенту Мартіна Шульца з обранням на посаду.

«Вважаю це свідченням визнання Вашого авторитету, досвіду та значної ролі політичної групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у діяльності цієї ключової інституції Європейського Союзу. Переконаний, що під Вашим керівництвом Європейський Парламент посилить свій вплив у питаннях внутрішнього розвитку Європейського Союзу та його зовнішньої політики», - йдеться у вітанні Глави Української держави.

 

http://www.president.gov.ua/news/22612.html

http://www.president.gov.ua/en/news/22612.html

 

 

Віктор Янукович подякував Єжи Бузеку за внесок у співробітництво між Україною та ЄС

Президент України Віктор Янукович надіслав Єжи Бузеку листа, в якому подякував йому за плідну співпрацю та особистий внесок у розвиток співробітництва між Україною та ЄС на посаді Президента Європейського Парламенту.

«В Україні високо цінують Вашу багаторічну і послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень нашої держави та зміцнення її ролі на міжнародній арені. Саме у період Вашого головування Європейський Парламент приділяв особливу увагу європейському майбутньому України», - наголосив у листі Віктор Янукович, висловивши сподівання на подальшу взаємодію і продовження особистих контактів.

 

http://www.president.gov.ua/news/22611.html

http://www.president.gov.ua/en/news/22611.html

 

 

16 січня 2011 року

 

Уряд ініціював надання податкових пільг грантам Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який визначає порядок здійснення програм Глобального фонду в Україні. Документом передбачено низку пільг грантам, які надходять від  цієї організації для боротьби з небезпечними хворобами.

Зокрема, пропонується надання податкових пільг та  звільнення  від сплати мита, з внесенням відповідних змін до Податкового кодексу та  Закону України «Про єдиний митний тариф». Також законопроектом передбачено  зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині  виключення з-під дії цього закону закупівель товарів, робіт і послуг, що здійснюються за рахунок коштів Глобального фонду.

Допомога Глобального фонду є досить суттєвою  для держави. Однак на сьогодні кошти, які є благодійною допомогою для України, обкладаються податками, витрачається тривалий час і для проведення процедур з визнання товарів, куплених за гранти, гуманітарною допомогою, існують також ряд інших проблемних питань, які ускладнюють надання допомоги для боротьби з небезпечними хворобами в Україні.

 

http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=244863551&cat_id=244276429

http://kmu.gov.ua/kmu/control/en/publish/article?art_id=244864212&cat_id=244314975