НОВИНИ З УКРАЇНИ

30 червня 2010 р.

 

ПІД ГОЛОВУВАННЯМ ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ ТА ШРІ-ЛАНКИ ВІДБУЛИСЯ УКРАЇНСЬКО–ШРІ-ЛАНКІЙСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ У РОЗШИРЕНОМУ СКЛАДІ

 

30 червня 2010, Прес-служба Президента України

 

Під головуванням Президента України Віктора Януковича та Президента Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка Махінда Раджапакса відбулися українсько–шрі-ланкійські переговори у розширеному складі.

«Україна приділяє велику увагу розвиткові двосторонніх торговельно-економічних відносин із Шрі-Ланкою. Вважаю, що нинішній рівень торговельно-економічної співпраці між нашими країнами не повною мірою відповідає реальним потенційним можливостям двох держав», – сказав на початку перемовин Президент України.

Віктор Янукович відзначив, що у ході сьогоднішньої двосторонньої зустрічі зі шрі-ланкійським колегою сторони дійшли згоди щодо необхідності найбільш ефективної реалізації наших можливостей шляхом розширення товарної номенклатури, поступової лібералізації торговельного режиму, взаємного заохочення інвестицій, створення спільних підприємств, нарощування прямих контактів між діловими колами двох країн.

«З метою координації роботи різних міністерств і відомств на цьому напрямі необхідно створити Спільну українсько-шрі-ланкійську комісію з торговельно-економічного співробітництва», – сказав В. Янукович. Він запропонував доручити відповідним органам вжити заходів для якнайшвидшого створення зазначеної комісії.

«Україна готова спрямувати свої зусилля на реалізацію масштабних економічних проектів на території Шрі-Ланки, зокрема, з реконструкції, відновлення економічної і промислової інфраструктури країни», – також відзначив Президент.

Глава держави, окрім того, зауважив, що Україна має достатній досвід, потенціал і можливості для будівництва на території Шрі-Ланки доріг, мостів, тунелів, промислових об'єктів, зрошувальних і водопостачальних систем, об’єктів енергетики, різних промислових підприємств, видобутку корисних копалин.

«Ми також готові збільшити постачання до Шрі-Ланки української продукції сільськогосподарської галузі; машино-та суднобудування, хімічної і харчової промисловості, а також будівельних матеріалів, металопродукції, вантажних автомобілів тощо», – додав Глава держави.

Зважаючи на значну зацікавленість українських і шрі-ланкійських підприємств і компаній в інтенсифікації співпраці зі своїми бізнес-партнерами, Президент також висловився за доцільність створення під патронатом торговельно-промислових палат двох країн українсько-шрі-ланкійської Ділової ради.

«Одним із пріоритетних напрямів українсько-шрі-ланкійського економічного співробітництва може бути встановлення взаємовигідних контактів в енергетичній сфері», – зазначив він.

За словами Президента, українські підприємства і компанії готові, зокрема, взяти активну участь у розробці і експлуатації одного з блоків нафтового родовища «Маннар», будівництві тепло- і гідроелектростанцій, постачанні до Шрі-Ланки енергетичного устаткування, у тому числі – у сфері альтернативної енергетики (зокрема сонячних батарей).

У цьому контексті Президент запропонував доручити керівникам міністерств і відомств, відповідальним за енергетичну сферу, організувати найближчим часом проведення двосторонніх переговорів на експертному рівні з метою визначення конкретних напрямів і проектів, які можуть бути спільно реалізовані у сфері енергетики.

На думку Глави держави, окремою сферою нашої плідної співпраці може бути рибальство. «Зокрема, українська сторона готова до реалізації проектів по вилову риби в економічній зоні Шрі-Ланки, а також постачання шрі-ланкійському флоту риболовецьких траулерів і рефрижераторів», – сказав він.

Враховуючи величезний туристичний потенціал України і Шрі-Ланки, Президент відзначив важливість поглиблення двосторонньої співпраці в цій сфері. Зокрема, зазначив Віктор Янукович, українські компанії готові взяти участь у реалізації взаємовигідних проектів з розвитку туристичної інфраструктури Шрі-Ланки.

«У цьому зв'язку пропоную доручити нашим керівникам міністерств, які займаються питаннями туризму, здійснити найближчим часом обмін візитами з метою визначення конкретних загальних проектів і напрямів співпраці в цій сфері», – сказав В. Янукович.

«Переконаний, що динамічнішому розвитку наших контактів у цій сфері сприятиме відповідна договірно-правова база», – наголосив Глава держави.

На жаль, зазначив Президент, нашим делегаціям не вдалося завершити підготовку до підписання під час офіційного візиту Президента Шрі-Ланки в Україну міжурядової Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій. «Сподіваюся, що найближчим часом сторони зможуть узгодити та підписати цей важливий для розвитку економічних взаємин між нашими державами документ», – сказав він.

Говорячи про військово-технічну співпрацю двох країн, Глава держави зазначив: Україна вітає проголошену його шрі-ланкійським колегою концепцію поступової модернізації наявних у армії Шрі-Ланки видів озброєння та військової техніки.

«Ми зацікавлені в продовженні та розвитку співробітництва зі Шрі-Ланкою у сфері вдосконалення її оборонного потенціалу та можливостей Збройних Сил», – сказав В. Янукович.

У зв’язку з цим він запропонував доручити відповідним відомствам наших країн найближчим часом провести консультації для опрацювання конкретних питань у цьому напрямку.

«Впевнений, що активізація контактів між спецекспортерами наших країн знайде своє втілення у конкретних взаємовигідних проектах», – сказав він.

Ми вважаємо, що на сьогодні склалися сприятливі умови для ефективного розвитку військово-технічного співробітництва зі Шрі-Ланкою, зазначив Президент, підкресливши, що Україна має потужний військово-промисловий комплекс.

Президент зауважив, що значна кількість наявних в Україні озброєнь відповідає сучасним вимогам. Їх надійність та ефективність перевірені попередніми роками експлуатації не лише у ЗСУ, а й в інших країнах, з якими наша держава підтримує і розвиває військово-технічне співробітництво.

«Українська сторона готова до обговорення конкретних пропозицій щодо співпраці у цій галузі на взаємовигідних умовах та з урахуванням своїх міжнародних зобов’язань», – наголосив він.

«Сподіваюся, що результати українсько-шрі-ланкійських переговорів та підписання у Києві важливих міжурядових угод сприятимуть суттєвому розширенню співробітництва між нашими державами у військово-технічній сфері», – резюмував В. Янукович.

«Пропоную доручити профільним відомствам провести двосторонні експертні консультації з метою конкретизації спільних проектів та узгодження механізму їх реалізації на взаємовигідних основах», – сказав Президент.

Глава держави окремо відзначив зацікавленість української сторони в активному розвитку культурно-гуманітарної співпраці між двома державами.

«В Україні існує інтерес до культури, традицій та історії шрі-ланкійського народу. Ми також готові почати роботу з метою ширшого ознайомлення шрі-ланкійського суспільства з культурними надбаннями, традиціями та історією українського народу», – сказав він.

У цьому зв'язку В. Янукович запропонував доручити нашим профільним відомствам організувати проведення в 2011–2012 роках Днів культури України у Шрі-Ланці та Шрі-Ланки – в Україні відповідно.

Україна також зацікавлена у розвитку співробітництва у сфері освіти зі Шрі-Ланкою, сказав Президент. За його словами, українська сторона готова запропонувати широкий перелік спеціальностей для підготовки фахівців, в яких на сьогодні існує потреба у Шрі-Ланці.

«Переконаний, що підписання двосторонньої Угоди про співпрацю у сфері освіти сприятиме подальшому динамічному розвитку рівноправних і взаємовигідних відносин між Україною і Шрі-Ланкою у цій галузі. Пропоную доручити профільним органам наших країн вивчити це питання і внести відповідні пропозиції», – сказав Глава держави.

Говорячи про співпрацю в рамках ООН, Президент нагадав, що Україна висунула свою кандидатуру на виборах до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2016–2017 років, які відбудуться в ході 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в жовтні 2015 року в Нью-Йорку.

«У цьому зв'язку ми були б вдячні за підтримку кандидатури України до складу непостійних членів Ради Безпеки ООН з боку Шрі-Ланки», – сказав Глава Української держави.

http://www.president.gov.ua/news/17524.html

 

ГОЛОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЛИТВИН ЗАЯВЛЯЄ, ЩО УКРАЇНА І НАДАЛІ ЗАЛИШАТИМЕТЬСЯ НАДІЙНИМ ПАРТНЕРОМ НАТО І НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИМЕТЬСЯ ПРИНЦИПІВ ПОСЛІДОВНОСТІ ТА ПРОГНОЗОВАНОСТІ СВОЄЇ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ

 

30 червня 2010, Прес-служба Верховної Ради України    

 

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє, що Україна і надалі залишатиметься надійним партнером НАТО і неухильно дотримуватиметься принципів послідовності та прогнозованості своєї зовнішньої політики.

Відкриваючи у середу у Києві засідання Міжпарламентської Ради «Україна-НАТО», В.Литвин підкреслив, що Україна, як велика європейська держава, не може залишатися осторонь широкомасштабної співпраці на євроатлантичному просторі, зокрема, процесу розробки і створення нової архітектури європейської безпеки.

«Сьогодні, коли стосунки між Україною і НАТО звільнилися від зайвої політизації, ми можемо зосередитися на послідовній реалізації досягнутих домовленостей і використати весь інструментарій відносин між Україною і Організацією Північноатлантичного договору, визначений Хартією про особливе партнерство і Декларацією про її доповнення, - сказав керівник парламенту. - Запевняю, що Україна і надалі залишатиметься надійним партнером НАТО і неухильно дотримуватиметься принципів послідовності та прогнозованості своєї зовнішньої політики».

В.Литвин зазначив, що співпраця з НАТО є важливим інструментом перебудови України як сильної, демократичної та економічно розвиненої держави. За його словами, «Річну національну програму нашої співпраці на 2010 рік та нещодавно затверджений Урядом план заходів щодо її виконання можна без перебільшення назвати конкретною «дорожньою картою» розбудови саме такого суспільства і такої держави».

На думку керівника парламенту, найкращим прикладом загальнодержавної доцільності співпраці України з НАТО є взаємодія з Альянсом у таких невоєнних галузях, як планомірне розв´язання політичних, економічних і ресурсних питань, що сприятиме вирішенню невідкладних потреб державного розвитку, реформуванню оборонного і безпекового секторів, боротьбі з корупцією, виведенню на новий рівень співпраці у галузі освіти і науки. «Не слід також забувати і про високий рівень довіри і взаємодопомоги, який склався між Україною і НАТО, зокрема, у подоланні наслідків надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф в Україні та інших державах євроатлантичного простору», - додав він.

В.Литвин також наголосив, що Україна, як важливий контрибутор міжнародних зусиль в подоланні глобальних безпекових викликів, вже давно зарекомендувала себе як надійний партнер НАТО, і нагадав, що Україна залишається єдиною державою-партнером НАТО, що бере участь майже у всіх основних поточних миротворчих місіях під проводом Альянсу.

Голова Верховної Ради України також повідомив, що з урахуванням громадської думки Президент України вніс до законопроекту про засади внутрішньої і зовнішньої політики концепцію «позаблокового статусу держави», суть якої полягає в неучасті у всіх військово-політичних союзах і в конструктивній співпраці з НАТО й іншими блоками з проблем, що становлять взаємний інтерес. «Розуміючи в принципі аргументи Президента України і багатьох українських політиків, які орієнтуються на настрої виборців, особисто я, проте, не належу до прибічників законодавчого закріплення принципу позаблоковості України, - зазначив він. - На мій погляд, Україна повинна ретельніше придивитися до політики і практичних дій у сфері оборони і безпеки, якої дотримується група шести нейтральних держав в рамках Європейського Союзу». Така позиція, вважає В.Литвин, «укладалася б у геополітичну логіку XXI століття, звільненого від протистояння блоків, і відповідала би генеральній політичній лінії на європейську інтеграцію України».

В.Литвин також наголосив, що планомірна консолідація зусиль всіх гілок влади з метою прискорити широкомасштабні демократичні і ґрунтовні економічні реформи знаходять підтримку парламентів і урядів інших країн. «Відкритість і передбачуваність української влади створюють необхідний ґрунт для налагодження прагматичної взаємодії з нашими ключовими зовнішньополітичними партнерами, в тому числі у рамках парламентського виміру», - додав він.

Керівник парламенту звернув увагу учасників засідання на кардинальну роль Верховної Ради України в розвитку співробітництва нашої держави з НАТО. «Навіть побіжне ознайомлення з Планом заходів виконання цьогорічної національної програми «Україна-НАТО» вражає масштабами і обсягами завдань, що постають перед українським парламентом задля законодавчого забезпечення успіху нашої співпраці. Ще раз підкреслю: ці завдання мають навіть не стільки двосторонній характер співпраці з Альянсом, скільки загальнодержавний, ціннісний зміст, що гарантуватиме цивілізаційну трансформацію України», - зазначив В.Литвин.

За його словами, ухваливши недавно закон «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2010 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях», Верховна Рада зробила лише перший парламентський крок у визначенні і реалізації пріоритетних напрямів та глибини взаємодії між Україною і НАТО.

Завершуючи свій виступ, В.Литвин зазначив, що НАТО «переосмислює своє місце і роль в глобальному світовому порядку 21-го століття, визначає нові підходи в рамках розробки нової Стратегічної концепції Альянсу». «Одночасно ми, в Україні, також дали старт важливим процесам оптимізації принципів внутрішньої і зовнішньої політики.  Тому я певен, що дискусії, які відбудуться в ході нинішнього засідання в стінах Верховної Ради, слугуватимуть пошуку відповідей на виклики, що стоять сьогодні перед міжнародним спільнотою у галузі безпеки, сприятимуть зміцненню атмосфери взаємної довіри і прагматичного співробітництва як між Україною та НАТО, так і в стосунках України з державами, які ви представляєте», - сказав керівник парламенту.

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=205242&cat_id=37486

 

ВІДНОВЛЕННЯ ВЗАЄМОВИГІДНОГО УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА Є ДЛЯ УКРАЇНИ ЗАПОРУКОЮ ВИХОДУ З КРИЗИ - М.АЗАРОВ

 

30 червня 2010

 

Відновлення взаємовигідного українсько-російського економічного співробітництва є для України запорукою виходу з кризи. На цьому наголосив на засіданні Кабміну Прем'єр-міністр Микола Азаров, нагадавши, що позавчора урядова делегація провела черговий раунд переговорів з урядом Російської Федерації, передають кореспонденти УКРІНФОРМу.

"Рівень взаєморозуміння та динаміки відносин у нас дуже високий. Співробітництво поновлюється в усіх секторах народного господарства і дає плоди. За 5 місяців поточного року товарообіг між Україною і Росією подвоївся. Вирішуються питання, які були "заморожені" або зайшли у конфліктну фазу. Ми констатували, що сьогодні між нашими країнами немає принципових суперечностей", - підкреслив Прем'єр-міністр.

Він поінформував, що під час переговорів з Головою Уряду Росії Володимиром Путіним досягнуто домовленостей, спрямованих на інтенсифікацію напрацювання угод в енергетичній сфері, а також ряду угод щодо транзиту газу і нафти. Крім того, сторони домовилися здійснити незалежну ринкову оцінку українських і російських авіабудівних підприємств.

М.Азаров нагадав, що Голова Уряду РФ дав доручення прискорити інспекцію українських м'ясопереробних і молочних підприємств із тим, щоб для них був відкритий російський ринок.

"Переговори були продуктивними, інтереси сторін враховуються максимально. Очевидно, що досить швидкими темпами відновлюється взаємовигідне економічне співробітництво, яке для України є запорукою виходу з кризи", - підсумував Прем'єр-міністр.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=909793&ulq=%C0%E7%E0%F0%EE%E2