Щодо першого засідання старших посадових осіб

у рамках безвізового діалогу Україна-ЄС

У розвиток домовленостей Міністра закордонних справ України Володимира Огризка та Віце-Президента Європейської Комісії Жака Барро 30 жовтня 2008 року у Брюсселі відбулося перше засідання старших посадових осіб України та Європейської комісії з питань безвізового діалогу. Українську делегацію очолив заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, європейську - Директор з питань імміграції та притулку Генерального директорату «Юстиція, Свобода та Безпека» ЄК Жан-Луї Де Брауер.

З метою погодження предметних параметрів діалогу та чітких критеріїв для досягнення безвізового режиму для громадян України домовилися створити найближчим часом чотири окремі робочі групи за напрямками безпеки документів, боротьби з нелегальною міграцією, підтримки громадського порядку та безпеки, зовнішніх зносин. Досягнуто згоди, що перші засідання таких робочих груп відбудуться ще до кінця листопада цього року з подальшим звітуванням старшим посадовим особам сторін.

Європейська сторона чітко підтвердила, що головним на даному етапі діалогу має бути взаємна підготовка графіку та плану дій, реалізація яких дозволить ЄС у перспективі ухвалити рішення про запровадження безвізового режиму з Україною.